День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна

|
Версия для печатиВерсия для печати

30 листопади християни східного обряду святкують День апостола Андрія Первозванного. Зі свято пов’язано багато традицій та звичаїв, які збереглися і до наших часів. Зокрема, цього дня прийнято ворожити на долю.

Що можна робити у День апостола Андрія Первозванного

Апостол Андрій вважається покровителем рибалок та моряків. У сім'ях, де є представники цих професій, цього дня прийнято звертатися у молитвах до святого. Апостола Андрія у молитвах також просять про захист та заступництво.

Віряни на свято відвідують храми. Дівчата, які мріють про заміжжя, цього дня моляться за щасливе сімейне життя.

Також в Андріїв День заведено влаштовувати святкову трапезу. Але на столі мають бути пісні страви, оскільки триває Різдвяний піст.

Ворожіння на Андрія

Традиційно у давні часи в Андріїв День однією з головних традицій були ворожіння. Молодь придивлялися один до одного, а після Хрещення починався сезон зимових весіль, тому багато хто прагнув поворожити на долю та дізнатися майбутнє. Існувало декілька популярних ворожінь:

  • Ворожіння з гребінцем – для цього потрібно взяти гребінець, покласти перед сном під подушку зі словами: «Суджений-ряджений, прийди і причеши мене».   Якщо насниться чоловік, то дівчина у найближчий рік вийде заміж або ж зустріне кохання.
  • Ворожіння по сірниках – два сірники потрібно покласти на тарілку з водою. Один сірник символізував хлопця, інший – дівчину. На сірники треба було подути, якщо від дихання вони зійдуться, це ознака того, що хлопець, який сподобався, стане нареченим.
  • Ворожіння на рушнику – у ніч на Андрія незаміжні дівчата вивішували білий рушник зі словами: «Суджений мій, ряжений, прийди і втрись». Якщо вранці рушник виявиться вологим, то у новому році відбудеться зустріч із коханим та весілля.
  • Ворожіння за допомогою ланцюжка – дівчина має залишитися сама в кімнаті, взяти в праву руку золотий або срібний ланцюжок та поставити питання, яке цікавить. Після цього потрібно кинути ланцюжок на стіл і дивиться на утворену фігуру.

Молитва у День апостола Андрія Первозванного

Святий Андрій Первозванний, прошу тебе зціли душу мою рідну, людину мені близького, який страждає від страшної хвороби. Він хворіє жахливо, чи не спить від болю ночами, від сліз стало боляче його, чи не спить ночам. Господь покарав його за вчинені гріхи, щоб помучивися він сильно, щоб зізналася його душа в тому, що гріховність - велика життєва помилка. Молю, зціли і інших дорогих і рідних мені людей, вимолити у Бога прощення за їхні гріхи, вчинені через незнання. Амінь.

День апостола Андрія Первозванного не лише релігійне, а й народне свято – його називають Андріїв День.

У давнину вірили, що на свято не можна виходити з дому.

Що не можна робити в Андріїв День

У давні часи в цей день дотримувалися певних заборон та обмежень. Зокрема, на свято не можна важко працювати та займатися рукоділлям.

В Андріїв День не можна конфліктувати, лаятися, лихословити.

Цього дня заборонялося влаштовувати весілля та гучні гуляння.

На свято не можна їсти м'ясо та інші продукти тваринного походження, оскільки триває Різдвяний піст.

В цей день не можна виходити з дому. Вважалося, що в цей час на вулиці гуляє нечисть.

Народні прикмети

Раніше в народі вірили у такі прикмети:

  • Ясний і морозний день – буде швидке похолодання.
  • На Андріїв День йде сніг — зима буде морозною та холодною.
  • Хмари пливуть низько і швидко – до поривчастого вітру.
  • Червоний вогонь у печі – до холоднечі, білий – до відлиги.
  • На свято річках шумить вода — будуть сильні хуртовини.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
18:04
Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
16:09
Президент України зустрівся з новим главою Євроради й топдипломаткою ЄС
16:03
Обшук у полтавському ресторані «Міміно»: власник закладу може бути посередником у передачі хабарів топ-керівникам поліції та прокуратури області від криміналітету
14:14
Ворог на човнах форсував Оскіл ще й біля Масютівки
12:51
Мене запроторили за ґрати, аби відібрати "Укрнафту" - Коломойський вдає з себе жертву Зеленського
10:01
У Румунії сьогодні парламентські вибори, до влади можуть прийти проросійські сили
08:00
Ворог окупував Берестки на Донеччині та просунувся біля низки сіл
07:41
Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митом на імпорт у разі відмови від долара
20:00
Грудень в Україні розпочнеться незвичайним теплом

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]