Експорт з України скоротився в березні на 52%, імпорт ще більше - НБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Експорт товарів з України в березні 2022 року зменшився на 52,4% порівняно з березнем 2021 року (р/р), тоді як у лютому 2022 року зріс на 22,3% р/р. Імпорт товарів у березні поточного року скоротився на 65,2% р/р (у лютому 2022 року зріс на 27,1% р/р).

Такі дані 29 квітня оприлюднив Національний банк України.

Ситуація з експортом

Дефіцит торгівлі послугами становив 502 млн дол. США (у березні 2021 року був профіцит на рівні 343 млн дол. США). Експорт послуг скоротився на 18,8% р/р, тоді як імпорт послуг збільшився в 1,6 рази р/р.

Зниження експорту послуг насамперед зумовило значне скорочення надання транспортних послуг (на 41% р/р).

Знизився також експорт інших ділових послуг (на 23,4% р/р) та послуг із переробки матеріальних ресурсів, що належать іншим сторонам (на 42,5% р/р).

Зниження експорту комп’ютерних послуг становило 4,4% р/р, але порівняно з лютим (коли експорт цієї категорії послуг був рекордним за весь період спостережень) – 37,8%.

Ситуація з імпортом

Основним чинником зростання імпорту послуг стали витрати осіб, які виїхали за кордон через війну, та короткострокових мігрантів (збільшення у 3,2 рази). Натомість суттєво скоротився імпорт транспортних послуг (на 65,6%) та всіх інших видів послуг (на 84,9%).

Профіцит поточного рахунку платіжного балансу в березні 2022 року становив 1,4 млрд дол. США (у березні минулого року дефіцит становив 790 млн дол. США).

З одного боку, повномасштабне вторгнення росії в Україну спричинило відчутніше зниження імпорту товарів порівняно з їх експортом, а з іншого – призвело до збільшення вторинних доходів за рахунок гуманітарної допомоги. За I квартал 2022 року профіцит поточного рахунку становив 2,5 млрд дол. США (у I кварталі 2021 року дефіцит становив 0,5 млрд дол. США). Без урахування реінвестованих доходів профіцит становив 3,1 млрд дол. США (за три місяці 2021 року – 1,3 млрд дол. США).

Розгорнута рф широкомасштабна агресивна війна суттєво вплинула на економіку нашої країни, зокрема на її аграрний сектор. За даними Мінагрополітики, через війну площа земель під посівну 2022 року зменшилася на 3,5 млн га в зоні активних бойових дій. Проте зупинити роботу агробізнесу в Україні агресору не вдалося.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]