ЄС планує переглянути Конвенцію ООН щодо біженців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Євросоюз (ЄС) розробляє план перегляду Конвенції ООН про статус біженців від 1951 року.

Про це повідомляє The Times з посиланням на документ.

Згадана конвенція закріпила основний принцип невидворення біженця до країни, де він може зіткнутися із серйозними загрозами його життю чи свободі.

За даними видання, дедалі більше країн ЄС погоджуються, що ця конвенція більше не відповідає своєму призначенню. "Слід зазначити, що ці принципи були розроблені після закінчення Другої світової війни і характеризувалися зовсім іншою геополітичною ситуацією, ніж сьогодні", - йдеться у дипломатичному документі ЄС.

Конвенція була підписана 144 країнами. Вона визначає правові зобов'язання країн, закріплені в принципі «невисилки»: це означає, що жоден прохач притулку не може бути повернутий до країни, де щось загрожує його життю чи свободі. Однак цей принцип все частіше ставиться під сумнів, тому що за останнє десятиліття країни Європи зіткнулися з труднощами при розгляді мільйонів заяв про надання статусу біженця та повернення осіб, які отримали відмову у притулку, зазначає газета.

У грудні 2024 року після зміни влади в Сирії європейські країни стали зупиняти процес прийняття заяв сирійських біженців на притулок. Деякі з них на зразок Австрії, на території якої знайшли притулок близько 87 тис. сирійців уже розпорядилися переглянути навіть ті заяви про надання притулку, які давно були схвалені.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]