Європі потрібно більше ядерної зброї, щоб стримати Путіна — The Times

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європа повинна бути здатною захистити себе, якщо Америка більше не буде стояти за спиною союзників.

Європа повинна почати виробляти більше набоїв, бомб і танків. Їй також потрібно набирати та тренувати більше солдатів. Але є ще одна річ, яку потрібно зробити, а саме те, що лежить в основі стримування всіх великих держав з часів Другої світової війни, і що є дуже актуальним, коли ви намагаєтесь протистояти ворогу, який має п'ять тисяч потужних ядерних боєголовок у своєму арсеналі й, за деякими оцінками, понад дві тисячі менших боєголовок.

Європі потрібно більше ядерної зброї. І оскільки Британія — одна з двох європейських держав, які мають ядерну зброю, велика частка цієї відповідальності, очевидно, лягає на неї, повідомляє Джульєт Семюел, колумністка в газеті The Times.

Франція та Британія мають менше ніж 300 ядерних боєголовок кожна, але цього, ймовірно, достатньо, щоб переконати Росію, що її великі міста будуть знищені, якщо Путін колись зважиться реалізувати імперіалістичні фантазії про удар по Лондону. Крім того, британський ядерний арсенал почав зростати після того, як Борис Джонсон, за підтримки різних політичних сил, ухвалив таке рішення на основі офіційних рекомендацій про надмірне скорочення запасів, пише колумністка.

Водночас вона додає, що Європа не може брати участь у контрольованій ескалації — спроможності, яка вважалася життєво важливою під час холодної війни. Європейські країни не мають малих атомних бомб, які можуть бути запущені з повітря або суші у відповідь на тактичний ядерний удар Росії малої дальності по якійсь цілі.

"Хороша новина, якщо це можна так назвати, полягає в тому, що Британія цілком здатна наростити запас тактичної, нестратегічної ядерної зброї, тобто менших боєголовок, які запускаються з землі або скидаються з повітря. Британія вже виробляє власні ядерні боєголовки, й хоча ця технологія не нова, в країни є чимало застарілих, але цілком придатних для використання розробок", — зазначає Семюел.

Вона додає, що хоча британська ядерна програма від самого початку була взаємопов'язана з американською, немає жодного практичного способу, яким США могли б перешкодити британському прем'єр-міністру або командиру підводного човна натиснути червону кнопку, якби до цього дійшло.

Натомість французька ядерна програма, завдяки Шарлю де Голлю (колишній президент Франції та військовий), є повністю автономною. На відміну від Великої Британії, Франція не має спільних ядерних об'єктів з Америкою і не взяла на себе жодних зобов'язань надавати свої ядерні озброєння НАТО, якщо вони знадобляться союзникам.

"Якщо США не будуть надійно стояти за обіцянкою відповідати вогнем на вогонь, тоді Європа повинна зробити це самостійно", — підсумувала колумністка.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що розпочне обговорення використання ядерного потенціалу Франції для захисту європейських союзників. Макрон заявив, що його рішення було прийнято на прохання майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.

Зображення з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні буде тепло, дощитиме на заході та півночі
19:05
Єфрем Лукацький: Камера, яка співчуває
18:07
Корсун: Скани мійльна документів українців три роки були у відкритому доступі - винних не знайшли (на фоні попередньої новини)
17:02
Одруження зробило ТОП-посадовця СБУ багатим, але тесть зруйнував ідилію гребуванням основ конспірації
15:46
У митників буде три роки, щоб збагатитися, поки їх не перевірятимуть на доброчесність
14:06
"Крєпкій хозяйствєннік": торговий дефіцит США підстрибнув до історичного максимуму через мита Трампа
13:10
Рада продовжила добровільне повернення після СЗЧ до 30 серпня
12:03
Закони держави на боці злодіїв і руйнують саму державу: розтрата 98 мільйонів Укрзалізниці - вирок оголосили, але строки давності закінчилися
11:07
США вимагають у Єгипту безкоштовного проходу через Суецький канал
10:13
Сергій Гнезділов: "Я шкодую не про те, що вчинив акт публічного СЗЧ, а що не зробив це раніше" (ВІДЕО)

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]