FT: Мільярдний контракт на захист для ДніпроГЕС отримав турецький бізнесмен, який відмивав гроші для росіян

|
Версия для печатиВерсия для печати

Власником турецької компанії, що отримала контракт на майже 900 мільйонів гривень на постачання обладнання для захисту Дніпровської ГЕС, виявився бізнесмен з сумнівною репутацією, який потрапив під санкції США за відмивання грошей для російських шпигунів.

Про це пише Financial Times із посиланням на дані слідства та документи про закупівлі.

Йдеться про Андрейса Браденса (на фото) – громадянина Латвії, який мешкає у Лондоні та називає себе "міжнародним підприємцем". Напередодні Мінфін США вніс його до санкційного списку через численні зв'язки з російською групою TGR, яка надає послуги з управління активами, торгівлі криптовалютою та міжнародних платежів. За даними американських спецслужб, насправді підконтрольна громадянину України України Джорджу Россі група TGR використовувалася як мережа для ухилення санкцій і відмивання грошей у тому числі за допомогою криптовалют.

За даними Національного агентства з боротьби зі злочинністю Великої Британії, Браденс (відомий також як Андрейс Каренокс) і група TGR мають особливо міцні зв’язки з російським фінансовим сектором, і допомагали відмивати російські кошти через понад 30 країн, у тому числі для російських кіберзлочинців і пропагандистів з Russia Today, а також працювали із підсанкційою криптобіржею Garantex, через яку російські компанії закуповували іноземні компоненти для виробництва зброї в обхід санкцій.

При цьому турецька компанія Браденса у березні отримала контракт на $23,4 мільйона від української державної компанії "Укргідроенерго" на постачання кабелів та інших частин для будівництва підземних споруд для захисту Дніпровської ГЕС від російських авіаударів, вказує FT.

"Присудження такого делікатного державного контракту компанії, що належить особі, яка зараз перебуває під санкціями за керування багатомільярдною мережею відмивання грошей, яку використовують російські шпигуни, ймовірно, буде безпековою проблемою для Києва", – зазначає видання.

Йдеться про укладений "Укргідроенерго" у березні 2024 року контракт з турецькою компанією Altair Lojistik Ve Ticaret Anonim Şirketi, яка належить Андрейсу Браденсу, писали Наші гроші. Державна компанія замовила їй кабелі 150 і 330 кВ та муфти для будівництва захисту основного електротехнічного обладнання Дніпровської ГЕС за 868,65 млн грн.

В "Укргідроенерго" підтвердили FT, що справді уклали контракт із компанією Брейденса та заявили, що він "виконується згідно з умовами". У контракті зазначено, що всі товари мають бути поставлені до кінця цього року.

В "Укргідроенерго" також заявили, що Брейденс не перебував під санкціями протягом "періоду закупівлі та на момент укладення контракту". Хоча у самих умовах закупівлі вказано, що перед погодженням контрактів компанія проводить "ретельну перевірку контрагентів на зв'язки з країною-агресором".

Ознайомившись із санкціями щодо Брейденса, в "Укргідроенерго" повідомили, що "розпочали проведення додаткових перевірок, за результатами яких будуть вжиті заходи відповідно до чинного контракту та законодавства України".

Як повідомлялося, у ніч на 1 червня російські військові обстріляли енергетичні об’єкти в п’яти регіонах України, зокрема суттєвих пошкоджень зазнала Дніпровська ГЕС. Гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота розповідав, що розбір завалів після обстрілу тривав півтора місяця, його завершили лише 14 липня. За його словами, для відновлення Дніпровської ГЕС після обстрілу знадобиться щонайменше три роки. 

Нагадаємо, загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ державне "Укргідроенерго" втратило близько 45% генерації своїх гідроелектростанцій.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]