Лише на другому році "великої війни" Мін’юст готує позов для конфіскації частки російського мільярдера Фрідмана у "Київстарі"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство юстиції готує позов до Вищого антикорупційного суду щодо стягнення активів російського підсанкційного бізнесмена Михаіла Фрідмана, зокрема частки в мобільному операторі "Київстар".

Про це пише Forbes із посиланням на джерело в Мінʼюсті.

За словами високопосадовця Мін’юсту, стягнення активу в дохід держави опрацьовується, при цьому аналізується частка в підприємстві, яка підлягатиме стягненню. Водночас у відомості зазначають, що це не повʼязано з арештом СБУ корпоративних прав "Київстар".

"Міністерство юстиції готує позов безвідносно до арештів. Якщо встановлені підстави та пов'язаність підсанкційних з активом", – зазначає він.

Як пояснив заступник голови антикорупційного комітету Ярослав Юрчишин, у разі якщо ВАКС задовольнить позов Мінʼюсту, то ці активи будуть передані до Фонду держмайна та виставлені на конкурс щодо пошуку управителя.

У "Київстар" заявляють, що Михайло Фрідман не є кінцевим бенефіціарним власником компанії. "Жодним чином не впливає на діяльність компанії та не отримує ніякої фінансової чи іншої вигоди", – наголосили в компанії.

Як повідомлялося, минулого тижня суд арештував всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Міхаілу Фрідману, Петру Авену та Андрєю Косогову.

Рішення суду стосується 20 компаній та фінансово-кредитних установ, якими російські олігархи володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Вартість арештованих корпоративних прав становить понад 17 млрд грн.

Серед заблокованих активів – фінансові та страхові компанії, підприємства мобільного зв’язку та сфери ІТ, а також заводи мінеральних вод. Назву оператора в СБУ не називали, але найвідоміший телеком-актив Фрідмана – частка в найбільшому українському мобільному операторі "Київстар".

На початку вересня цього року слідчі Служби безпеки повідомили Фрідману про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Ще у 2022 році ми писали: У держави України є привід націоналізувати "Київстар" Фрідмана, але на це немає волі у керівництва

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:01
Касьянов - безголовій владі: "Язик прикусіть, і мовчіть, недоумки"
17:02
Сирійські повстанці повністю захопили провінцію Ідліб
16:07
Торгівля ЄС з росією фактично припинилася
14:09
Михайло Винницький: Як відбуваються реформи у вищій освіті
12:09
Корсун: Стратегії влади «роль кібербезпеки перебільшена» виповнилося 5 років
10:40
45% чоловіків, які були "обмежено придатними", після повторної ВЛК визнають придатними - Генштаб
08:00
Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сіл
01:01
Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
00:01
Президент призначив генерала Драпатого командувачем Сухопутних військ ЗСУ, а полковника Апостола заступником Сирського
20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]