Минулоріч Земля втратила рекордну кількість лісів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Знищених дерев вистачило б на всю площу Італії.

 

За всю історію спостережень минулий рік побив рекорди за кількістю втрачених лісів. Основна причина — пожежі. Випалена площа сягає розмірів Італії чи Панами. Це дослідили вчені з американського Університеті Меріленду, пише The Guardian.

За результатами дослідження, у 2024 році переважно через пожежі було знищено рекордні 6,7 мільйона гектарів первинних тропічних лісів. Масштаби вигорань більші, ніж будь-якого іншого року за останні два десятиліття. 

“Ліси зникали зі швидкістю 18 футбольних полів на хвилину у 2024 році — майже вдвічі швидше, ніж у 2023 році”, — пишуть науковці. 

Також дослідники стверджують, що у 2024 році вогонь знищив у п’ять разів більше тропічних первинних лісів, ніж у 2023 році. І додають, що до цього майже завжди приклала руку людина. У тропіках пожежі зазвичай починаються із підготовки землі під сільськогосподарську діяльність. 

Те, що минулий рік став найспекотнішим за історію спостережень, долило масла у вогонь: пожежі розросталися швидше і їх складніше було погасити. Найбільше постраждала Латинська Америка. 

Є і непов’язані із вогнем втрати. Вони порівняно із 2023-м зросли на 14%. У першу чергу це трапляється через розчищення ділянок під  сільськогосподарські угіддя. Саме ця діяльність раніше була першопричиною втрати лісів і лише в 2024 році пожежі вийшли на передній план. Також шкодить лісозаготівля і гірничодобувна промисловість.

Пожежі не обмежилися тропіками: безпрецедентно великих втрат зазнали ліси в сибірській тайзі та Канаді. Але 42% втрат припали на Бразилію. Далі у списку постраждалих країн йде Болівія, Конго та Індонезія.ґ

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]