МОН оновило шкільну програму: булгаков вже не обов’язковий, але ще «за вибором»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до навчальної програми для загальноосвітніх шкіл.

Оновленe шкільну програму оприлюднено на сайті відомства у вівторок, 16 серпня.

Так, зазначено, що зі шкільного курсу "Зарубіжна література" вилучено твори російських та білоруських авторів. Проте, з програми не вилучені твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною. Зокрема, твори Миколи Гоголя та Володимира Короленка.

За вибором учнів та вчителя вивчатимуть твір Михайла Булгакова "Собаче серце", "Бабин Яр" Анатолія Кузнецова та "12 стільців" Ільфа і Петрова.

Із переліку рекомендованих для використання в освітньому процесі вилучили програми "Російська література" та "Російська мова".

Суттєвих змін зазнали програми предметів "Історія України" та "Всесвітня історія". Зокрема, передбачено окремий навчальний блок для повного розгляду російсько-української війни з 2014 року.

"Наголошується на геноцидних діях політичного керівництва і російського війська щодо українців, національному опорі проти агресії російської федерації та міжнародній підтримці України", - йдеться у повідомленні на сайті міністерства.

Також оновлено перелік термінів, до якого додали "русскій мір" та "рашизм", а замість вислову "політика русифікації" застосовано вислів "політика зросійщення". 

Оновлено також програми предметів "Захист України", "Основи здоров’я" та "Правознавство" з урахуванням реалій повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Аргумент»


 

 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]