Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
Представники УПЦ МП навмисно блокують розкопки 3000-річного мегаполіса скіфів
У Холодному Яру на Черкащині археологи кілька років досліджують унікальне 3000-річне городище, площа якого сягає 200 гектарів. Це поселення належало стародавнім скіфам. Про це повідомляє 2plus2.ua.
«Я навіть не знав, що тут було величезне скіфське городище. Бо Холодний Яр більше відомий як місце розташовування баз повстанців Гайдамаків, про яких потім писав Тарас Шевченко. Згодом на цій території діяли повстанські загони прихильників УНР, що боролися проти радянської влади (Холодноярська республіка)», — розповів дослідник історії Акім Галімов.
Влітку 2024 року археологи поставали перед труднощами. Чорні археологи шукають артефакти для продажу, а культурний шар поступово нищиться через оранку земель й багато цінних речей можуть назавжди зникнути.
Додаткову проблему створює те, що центральна частина городища досі перебуває в оренді церкви Московського Патріархату, священники якого не лише проти археологічних розкопок, а й регулярно викликають поліцію, звинувачуючи археологів у порушеннях.
«Шість разів викликали поліцію під різними приводами, зокрема навіть заявляли, що ми використовуємо дитячу працю, бо у нас на розкопках працювали студенти-практиканти. Але всі вони були повнолітніми», — розповів керівник Національного парку «Холодний яр» Богдан Легоняк.
Мотронинське городище, яке включає і відомий Мотронинський монастир XIII століття, є надзвичайно цінною археологічною пам’яткою. Та боротьба за збереження цієї спадщини триває.
Фото вгорі: старовинний козачий Мотронінський монастир, захоплений кацапнею
У Чернівцях прихильники УПЦ МП чотири місяці не дають облаштувати комунальну парковку
Чернівецькі комунальники 28 листопада вкотре намагався облаштувати парковку поблизу Свято-Духівського собору УПЦ МП. Чергова спроба — зірвалася.
Про це повідомляє МБ.
Хоч земля біля собору перебуває в користуванні комунального підприємства "МіськШЕП", але доступу в них досі немає.
Ситуація схожа з тією, що трапилася в серпні. Працівники ШЕПу мали нанести розмітку на майданчик для облаштування комунальної парковки. Однак їм вкотре це не дозволили зробити прихильники та священики УПЦ МП.
Роботи хотіли розпочати 28 листопада, проте через перешкоджання не змогли.
У МіськШЕП пояснюють, що територія біля собору належить місту. За проектом рішення міськради тут має бути платна парковка на 25 місць. А кошти надходитимуть до міського бюджету.
Однак облаштувати тут парковку комунальне підприємство намагається вже 4 місяці. Щоб не загострювати конфлікт, на територію прибула поліція. Вони взяли пояснення в обох сторін: МіськШЕПу та парафіян церкви.
Поліція пояснила, що як тільки буде рішення суду, тоді комунальне підприємство зможе на своїй же території облаштувати парковку. Та все ж у ШЕПу є витяг з держреєстру речових прав про право постійного користування. Священнослужителі та парафіяни документи не показали. Можливо надали їх поліцейським.
"Не можемо працювати на власній же території. Ба більше, за словами парафіян працівники ШЕПу "терористи". Так і виходить, що "терористи" хочуть працювати — але не можуть. Водночас зараз тут паркуються відвідувачі церкви, священнослужителі. А запускають їх туди ймовірно за особистими вподобаннями. Бо поки працівники КП "МіськШЕП" були тут — ворота зачиняли представники храму й відмикали, коли хтось зі "своїх" хотів потрапити", - йдеться у дописі МіськШЕПу.
упц мп поскаржилась місії ООН на «захоплення» собору в Черкасах. ПЦУ висловила свою позицію
Співробітники Моніторингової місії ООН з прав людини відвідали Черкаси, де в жовтні сталася бійка між вірянами УПЦ МП та ПЦУ за кафедральний собор. Кожна сторона розповіла представникам ООН свою версію подій.
Про це повідомляється на сайті Черкаської єпархії УПЦ МП та на Facebook-сторінці Управління Черкаської єпархії ПЦУ, передає Громадське.
В УПЦ МП стверджують, що місія прибула після «силового рейдерського захоплення» собору на запрошення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, який, за твердженням єпархії, має «статус правозахисника, що співпрацює з ООН».
Зазначається, що співробітники місії ООН поспілкувалися з вірянами, які постраждали під час сутички. В єпархії додають, що на час візиту місії декілька постраждалих досі перебували на лікуванні.
УПЦ МП передала місії ООН відеозаписи, які, як стверджується, підтверджують насилля над вірянами та захоплення їхньої нерухомості.
Натомість у ПЦУ поскаржилися представникам ООН на «беззаконні хуліганські та штурмові дії» з боку УПЦ МП. Кажуть, що документально спростували право власності УПЦ МП на собор.
У ПЦУ також стверджують, що митрополит Феодосій, якого вони називають виключно за світським ім’ям, вигадав свій «статус правозахисника, що співпрацює з ООН». Це підтвердили в ООН і незабаром нададуть письмову відповідь, підкреслюють у єпархії ПЦУ.
Крім того, ПЦУ повідомила ООН, що УПЦ МП не дає їм користуватися храмами, які до них перейшли.
Всі фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні буде сухо, вдень близько 0°
- 18:06
- Марина Данилюк-Ярмолаєва розповіла, навіщо ментально не-українська Банкова знов витягла покидька Поворознюка
- 16:05
- Новини ТОП-шахрайства та VIP-корупції: Кабмін надав 23 млрд грн ДПСУ на закупівлю боєприпасів в обхід "Агенції оборонних закупівель". Ми на межі скандалу, - Згурець
- 14:02
- Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"
- 13:39
- На річці Оскіл та на кордоні з рф на Харківщині досі не побудовані фортифікації. Росіяни переходять Оскіл і далі - Борова, Ізюм, Балаклія, - Безугла
- 13:23
- Тисяча книжок – майбутнім офіцерам НГУ
- 12:03
- Безпідставне затягування справи: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо корумпованої судді Октябрського райсуду Полтави Марини Материнко
- 10:01
- У Румунії на парламентських виборах перемагають демократичні сили
- 09:17
- Байден помилував свого сина Гантера, Трамп емоційно відреагував
- 09:09
- Канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.