На Житомирщині за минулий рік понад 60 парафій перейшли до ПЦУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Триває перехід релігійних громад від УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України. Скільки парафій у 2022 році приєдналися до ПЦУ у Житомирській області розповідає єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Про це повідомляє Житомир info.

«До кінця 2022 року до єпархій перейшло понад 60 парафій, у цьому році вже 6 парафій. Поступово, поступово приєднання відбувається, церква зростає, укріплюють для того, аби позбутися того «руського миру», який насаджувався протягом певного часу», - говорить єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Деякі громади мають труднощі при переході.

На початку березня до Православної Церкви України приєдналася релігійна громада села Глибочиця.

«Минулого року, після початку агресії, ми запросили священика на розмову у присутності сільського голови, депутатів і просили про перехід. Тому що ми маємо відстояти свою незалежність, як держави, так і Церкви. Знову побачили у свій бік агресію. Пішли далі, звернулися за допомогою до депутатів сільської ради, вони пішли на зустріч, швидко зробили документи. 8 березня мала відбутися тиха, мирна передача, на жаль, цього не сталося, тому трохи застосували силу. Дякую всім небайдужим мешканцям села, також комісія була створена, ми зайшли в храм і провели першу службу», - ділиться голова релігійної громади «Різдва Пресвятої Богородиці» Неля Корзун.

Коли люди потрапили у храм, то виявили, що у вівтарі дечого не вистачає для проведення літургії.

«Не було євхаристійного набору, семисвічника, все що для літургії потрібно, того не було », – каже отець Валерій.

І хоча процес переходу відбувається, на Житомирщині залишаються чимало єпархій, які підпорядковуються УПЦ.

«Житомирська та Новоград-Волинська – це митрополит Никодим, у його підпорядкуванні близько 600 парафій. Коростенська і Овруцька єпархія – це митрополит Віссаріон, теж московського патріархату, налічує 400, можливо, менше. Ця цифра велика в порівнянні з нашою цифрою. Але цей процес незворотній. Чітко вірю, що не лише по Житомирській області, а по всій Україні буде відбуватися очищення, приєднання до Православної Церкви України, залишаючи московську церкву», - каже Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Наразі перехід відбувається лише у селах, в містах все складніше.

Єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій також зазначив, що у Житомирській області налічується 260 парафій, які підпорядковуються Православній Церкві України.

Угорі: скріншот з відео

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У понеділок в Україні мінлива хмарність, де-не-де дощі, вдень +20-25°С
19:11
Як улаштовані в'язниці, в яких російські спецслужби тримають мирних українців, захоплених на окупованих територіях
18:11
Штучний інтелект відбере робочі місця переважно у жінок (дослідження)
17:09
Маша-Бентлі на службі ГРУ: під виглядом скромної співробітниці ООН працювала російська шпигунка-мільйонерка
16:38
Бутусов: Навіть війна не може змусити Зеленського відмовитись від корупційних призначень
15:17
“План відбудови України має включати українізацію сакрального простору” — доктор Андрій Смирнов про календарну реформу і не тільки
14:05
Проросійські депутати Черкаської облради провалили голосування за звернення про розрив договору на оренду з УПЦ МП (ПРІЗВИЩА)
13:03
WSJ: росія обдурила ОПЕК+ і не скоротила обсяг видобутку нафти
12:14
У Туреччині розпочався другий тур президентських виборів: Ердоган і кандидат опозиції Киличдароглу мають приблизно рівні шанси на перемогу
11:02
ОВА: ситуація в регіонах України станом на 28 травня

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]