НАБУ відзвітувало про свою допомогу ЗСУ та реальну ефективність

|
Версия для печатиВерсия для печати

Армії у січні-червні передали понад 22,25 тисяч одиниць різноманітної техніки, вилученої у межах розслідування Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) корупційних зловживань на митниці, на загальну суму у понад 90 млн гривень.

Про це поінформувала пресслужба Національного антикорупційного бюро.

«У I півріччі 2022 року армії передали понад 22,25 тис. од. різноманітної техніки, вилученої у межах розслідування корупційних зловживань на митниці, на загальну суму у понад 90 млн грн», - поінформували у НАБУ.

Зазначається, що завдяки НАБУ і САП упродовж квітня-червня 2022 року ЗСУ одержали майже 340 млн грн, - ці кошти були вилучені як предмет неправомірної вигоди у межах розслідувань антикорупційних органів і через законний механізм спрямували на потреби українських військових.

Відповідно до даних відомства, частиною цієї суми став також найбільший в історії НАБУ хабар у 5 млн доларів, який хотіли передати керівникам антикорупційних органів за закриття кримінального провадження щодо ексміністра екології.

Уточнюється, що ще одним напрямком допомоги ЗСУ стало перерахування за ініціативи підозрюваних та обвинувачених застав, внесених ними, - таким чином, з березня 2022 року на підтримку війська надійшло 120 млн грн.

Розповідаючи про відшкодування у межах кримінального процесу, у антикорупційній установі заявили, що найбільші суми, як і у попередні періоди, повертають на стадії досудового розслідування.

«Так, понад 731 млн грн повернули приватні компанії ПАТ «Укрнафта» (50%+1 акція належать державі); майже 13 млн грн одержало ПАТ «Запоріжжяобленерго» (60,25% акцій володіє держава) як погашення заборгованості за поставлену електрику», - йдеться у повідомленні.

При цьому, як зазначають у відомстві, набирає обертів конфіскація майна корупціонерів, - упродовж І півріччя 2022 року набули законної сили вироки щодо 21 особи. За інформацією НАБУ, вартість конфіскованого у них майна становить понад 25 млн грн, що є найбільшим показником від початку роботи ВАКС.

«Таким чином, економічний ефект від діяльності антикорупційних органів у І півріччі становить 1,5 млрд грн, що майже на 80% більше за показник ІІ півріччя 2021 року. Ця сума включає також вартість активів, розкраданню яких вдалося запобігти завдяки вчасному втручанню детективів НАБУ», - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою в установі заявили, що у ІІ півріччі 2021 року матеріали НАБУ допомогли викрити змову у діях компаній-постачальниць програмного забезпечення під час публічних закупівель, - на них АМКУ наклав штраф, а вже у квітні 77,2 млн грн сплатили до бюджету.

Як повідомлялося, 11 серпня у НАБУ поінформували, що Національне антикорупційне бюро України направило на допомогу Збройним силам України загалом майже 500 мільйонів гривень.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]