Підозру від НАБУ отримав Олексій Басан - екс-співробітнику СБУ, який багато років очолює "дорожну мафію" на Полтавщині
Правоохоронці вважають, що під час замовлення проектів капітальних ремонтів ділянок 3-х доріг замовник умисно завищив вартість робіт в інтересах проектантів. Це призвело до переплати 5,5 млн грн з загального замовлення у 29 млн грн.
Про це повідомляє місцеве видання Полтавщина.
27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства з утримання доріг у Полтавській області про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду. Дії посадовця кваліфікували за ч.2 ст. 210 та ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Про це повідомили у прес-службі НАБУ.
— Слідство встановило, що у 2018 році посадовець всупереч встановленому законом порядку, за відсутності передбаченого бюджетом фінансування та без належного обґрунтування організував закупівлю послуг з розробки проєктно-кошторисної документації з капітального ремонту трьох автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Полтавській області.
Проєктування замовили в чотирьох пов’язаних між собою приватних компаній, заздалегідь підібраних очільником держпідприємства, які не мали відповідного досвіду та спеціалістів. Аби приховати корупційну схему й надати їй видимості законної, посадовець одноосібно поділив предмет закупівлі на 22 ділянки. Це дозволило йому придбати відповідні послуги у наперед визначених компаній без оголошення відкритих торгів, за процедурою допорогових закупівель.
Загалом витратили 29 млн грн із бюджету. Експертиза, проведена в межах розслідування, встановила завищення вартості з розробки проєктно-кошторисної документації з капремонту зазначених доріг внаслідок такого поділу предмету закупівлі на понад 5,52 млн грн, — йдеться у повідомленні НАБУ.
Розслідування по цій справі ще триває. Слідство встановлює інших можливих учасників вчинення злочину.
Відповідно до даних порталу державних закупівель Prozorro, мова йде про замовлення «Агентством місцевих доріг у Полтавській області» проектно-кошторисної документації на капремонт ділянок 3-х доріг: Чорнухи — Лубни, Миргород — Велика Багачка — Байрак — Поділ та /Н-12/ — Мала Рублівка — Рунівщина — /М-03/. Всього було витрачено 28,9 млн грн.
Усі договори були поділені між ТОВ «УСП «Укрбудпроект», ТОВ «СК Автострой», ТОВ «Держдорпроект» та ТОВ «УСП «Інспецпроект».
Директором ДП «Агентство місцевих доріг у Полтавській області» є Олексій Басан, який багато років очолює процес розкрадання коштів Державного, обласного та місцевих бюджетів, призначених для ремонту і будівництва доріг у Полтавській області.
Ця багаторічна злочинна діяльність - результат бездіяльності обласної прокуратури, ДБР, СБУ та Нацполіції, які "закривають очі" на масштабні оборудки у "дорожній" сфері регіону.
Ще про Олексія Басана - у статті На Полтавщині непокараний фігурант гучної справи віддав 62 мільйони на таємне утримання доріг.
На цю тему:
- Порошенко ініціював відставку голови Полтавської ОДА і його заступника
- З Полтави у присутності звільненого Порошенком Головка вирушив літак в перший міжнародний рейс
- Після обшуків вийшов на роботу голова полтавської ОДА Валерій Головко, підозрюваний у корупції
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:35
- У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф
- 09:00
- Рекорд ЗСУ: за добу ліквідовано 2030 окупантів
- 08:02
- Ворог просунувся у Кураховому, Берестках і ще біля 5 населених пунктів
- 20:00
- У п'ятницю дощ і сніг - на заході та півночі України
- 18:00
- Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства: президент підписав закон
- 17:34
- Президент підписав історичне підвищення податків в Україні
- 16:44
- У Львові на честь Ірини Фаріон перейменували вулицю
- 15:37
- Нідерланди "поставили на паузу" передачу Gripen Україні
- 14:21
- Повітряні сили атаку рф: збито 90% крилатих ракет, але є 12 влучань в енергооб'єкти
- 13:36
- Як працює лізинг нового авто в Україні
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.