Північна Корея поставила росії до 6 млн снарядів – Reuters

|
Версия для печатиВерсия для печати

Північна Корея за останні 20 місяців передала Росії щонайменше 4 мільйони артилерійських снарядів, які активно використовуються у війні проти України. Розслідування Reuters підтверджує: постачання відбуваються масово й системно – морськими та залізничними маршрутами, що суттєво зміцнило військові можливості російської армії.

Про це свідчить розслідування агентства Reuters у співпраці з Британським аналітичним центром Open Source Centre (OSC).

Аналітики OSC відстежили 64 рейси до північнокорейського порту "Раджин", здійснені з вересня 2023 року по березень 2025 року чотирма контейнеровозами під російським прапором – "Ангара", "Марія", "Майя-1" і "Леді Р" – до російських портів "Східний" і "Дунай". Цими рейсами було доставлено майже 16 тисяч контейнерів із північнокорейськими снарядами та іншими боєприпасами, які згодом залізницею транспортувалися на склади поблизу українського кордону.

"Перевірити боєприпаси всередині кожного транспортного контейнера неможливо, однак OSC підрахувала так званий "консервативний діапазон" – від 4 до 6 мільйонів артилерійських снарядів, ґрунтуючись на оцінці України щодо їхньої поширеності та ймовірних схем пакування", - йдеться у розслідуванні.

Окрім артилерійських снарядів, Північна Корея також передала Росії реактивні системи залпового вогню, самохідні артилерійські установки та балістичні ракети.

"Північна Корея стала одним із ключових джерел боєприпасів для російської армії. Масштаб і системність цих постачань підкреслює новий рівень військово-політичної співпраці двох країн, які перебувають під міжнародними санкціями", - повідомляє видання.

За даними Reuters, протягом минулого року переважна більшість снарядів застосованих окремими російськими підрозділами, були з Північної Кореї.

У щоденних звітах російських артилерійських підрозділів, які проаналізувало Reuters, до 100% боєприпасів, що використовувалися в окремі дні, були північнокорейського походження. В інших випадках цей показник сягав 75%:

"Минулого літа підрозділ на південно-східному Запорізькому фронті повідомив, що майже 50% снарядів, випущених його гаубицями Д-20, були північнокорейськими 152-мм снарядами, а 100% його 122-мм ракет були північнокорейськими. 

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР), від середини 2023 року Північна Корея поставила Росії понад 4 мільйони артилерійських снарядів, зокрема калібру 122 мм і 152 мм, які є основою для озброєння російських артилерійських підрозділів.

"Внесок Північної Кореї був стратегічно важливим. Без підтримки Кіма Чен Ина президент Путін не зміг би продовжувати свою війну в Україні", – заявив колишній координатор групи експертів ООН із питань санкцій щодо КНДР Г’ю Гріффітс.

"У будь-якому разі північнокорейські поставки стануть значним доповненням до російського виробництва, яке, за оцінками українських і західних офіційних осіб, у 2024 році становило від 2 до 2,3 мільйона артилерійських снарядів.

Генерал армії США Крістофер Каволі, головнокомандувач американських сил у Європі, заявив американським законодавцям 3 квітня, що очікує: щорічне виробництво артилерійських снарядів у Росії сягне 3 мільйонів одиниць, не уточнивши, коли саме це може статися".

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]