Прем'єри Естонії, Латвії, Литви закликали розмістити у регіоні три дивізії НАТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

На засіданні Балтійської ради міністрів, яке відбулося в Ризі та в якому брали участь прем'єрміністри Латвії Кріш'яніс Каріньш, Литви Інгріда Шимоніте та Естонії Кая Каллас, обговорювалися питання оборонного співробітництва та зміцнення безпеки в Балтійському регіоні.

Про це інформує латвійський національний мовник LSM.

У спільній заяві прем'єрміністри наголосили, що майбутня зустріч НАТО в Мадриді (29-30 червня) буде спрямована на схвалення наступної стратегічної концепції НАТО, а також на довгострокові рішення Альянсу щодо значного зміцнення оборони східного флангу НАТО.

У заяві йдеться, що в трьох країнах Балтії потрібна постійна присутність трьох боєздатних дивізій Альянсу, по одній у кожній із країн, що призначені для колективної оборони та здатні об'єднувати місцеві сили національної оборони.

Щоб запобігти будь-якій агресії, у балтійських країнах необхідні сучасні рішення постійної оборони, потрібна більша присутність сухопутних, військово-повітряних та військово-морських союзних сил.

Країни Балтії мають намір і надалі збільшувати свої оборонні бюджети – щонайменше до 2,5% валового внутрішнього продукту (ВВП). Додаткове фінансування сприятиме швидшому нарощуванню потенціалу у найважливіших сферах, включаючи спільні балтійські проекти.

Латвія, Литва та Естонія продовжать співпрацювати у проведенні спільних закупівель для посилення протиповітряної оборони країн Балтії. Також розробляються загальні процедури, щоб ці держави могли надавати одна одній військову та невійськову допомогу.

Як повідомляє естонський мовник ERR, прем'єр Естонії Каллас висловила задоволення тим, що Латвія візьме участь у проекті терміналу в Палдіскі, через який планується отримувати газ вже наступного опалювального сезону.

Щодо ситуації з військовою агресією росії в Україні, латвійський прем'єр Каріньш зазначив, що будуть подальші та жорсткіші санкції проти росії, «щоб у неї залишалося дедалі менше грошей для фінансування її жорстокої військової машини». Прем'єр-міністр Литви Шимоніте підтримала Каріньша, сказавши, що «поки зло не буде переможене, ми не маємо права втомлюватися або сумніватися, тому що і наша втома, і сумніви були б союзниками агресора».

Балтійська рада міністрів – орган співробітництва урядів Латвії, Литви та Естонії, створений 13 червня 1994 року. Вищим директивним органом Балтійської ради міністрів є збори глав урядів, які проводяться щонайменше один раз на рік. Цього року Латвія головує у такому форматі (минулого разу це було 2019 року).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]