Рада має намір "прикрити" судовий реєстр та дозволити не проводити запис судових засідань - Фундація DEJURE

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада наступного тижня збирається прийняти два законопроєкти: 8359, що дозволяє не проводити запис судових засідань, та 7033-д, що передбачає обмеження доступу до судового реєстру.

Про це повідомила Фундація DEJURE.

"Під шумок" учорашніх хороших новин Верховна Рада наступного тижня збирається прийняти два шкідливі законопроєкти: №8359, що дозволяє не проводити запис судових засідань, та №7033-д, що передбачає обмеження доступу до судового реєстру.

Що не так із законопроєктом №8359?

Він передбачає, що під час воєнного чи надзвичайного стану "у разі об’єктивної неможливості" повністю фіксувати судове засідання технічно, секретар записує лише істотні моменти розгляду справи у протоколі. Це дає нескінченний простір для зловживання. Що таке об’єктивна неможливість? Будь-який суддя може трактувати й використовувати це по-своєму.

Згадаймо лише одне з засідань у справі щодо частини "плівок Вовка", коли зникло світло лише на одному поверсі. Або суддю Заічко, яка на плівках, що були опубліковані "Слідством.інфо", розповідала, як потрібно знищити запис засідання, щоб змінити текст рішення. Якби в обох цих випадках діяли запропоновані законопроєктом №8359 норми, судді б легко позбулися головного болю, вказуючи, що "об’єктивно не можна здійснити запис", і змінювали б текст рішення досхочу чи просто не фіксували б суперечливі моменти.

Що не так із законопроєктом №7033-д?

По-перше, пропонується на час дії воєнного стану надати суддям право визначати на власний розсуд, яка інформація у рішенні може не опубліковуватися з мотивів безпеки, якщо справа розглядалась у відкритому засіданні. Це відкриває нескінченний простір для зловживань.

По-друге, держава може суттєво обмежити можливість українців вільно отримувати інформацію, яка становить значний суспільний інтерес. Зокрема, рішення у справах про злочини проти основ нацбезпеки, охорону держтаємниці, недоторканості держкордонів, призову і мобілізації, а також порядку несення військової служби пропонується взагалі приховати від громадськості на час дії воєнного стану та рік після його закінчення (хоча такі рішення все ще ухвалюватимуться на відкритих засіданнях).

Врешті-решт, законопроєкт пропонує не зазначати у судових рішеннях ще й низку відомостей щодо, наприклад, об’єктів критичної інфраструктури. Проблема в тому, що перелік таких об’єктів нестабільний і неповний, а відомості щодо решти об’єктів критичної інфраструктури й так доступні у відкритих джерелах", - йдеться у заяві.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]