Рада затвердила нову систему оплати праці на держслужбі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №8222 щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад.

Про це повідомив перший заступник керівника комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.

За відповідне рішення на засіданні 11 березня проголосувало 259 депутатів.

"Пройшла правка про підвищення зарплат для ДАСУ. Але злетіли правки по підвищеній оплаті для Мінюсту, Мінфіну, Мінцифри та Мінекономіки", – розповів Железняк.

Також не пройшла правка про зарплати працівникам апарату Верховної Ради – можливість встановлювати надбавку за вислугу років у понад 30% окладу.

Пізніше Железняк повідомив, що в деяких ЗМІ з'явилася інформація, що нібито зарплати чиновників мають зрости на 70-90% одразу після ухвалення #8222. Депутат цю інформацію спростував, зазначивши, "що для цього немає грошей".

Реформа передбачає розмежування оплати праці на сталу заробітну плату (посадовий оклад, надбавка за вислугу років, надбавка за ранг державних службовців) та варіативну (премії).

Стала заробітна плата є фіксованою та гарантованою виплатою.

Розміри посадових окладів мають встановлюватися з урахуванням каталогу типових посад та у порівнянні з зарплатами у приватному секторі.

Розмір посадового окладу буде варіюватися від 2,5 до 37,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня (від 7570 грн до 113 550 грн, станом на 2025 рік).

З метою визначення розмірів посадових окладів державні органи будуть поділятися за юрисдикцією: загальнодержавні, регіональні та місцеві.

Розмір премії не повинен перевищувати 30% оплати праці. 

Реформа є частиною програми Ukraine Facility з дедлайном – 1 квартал 2025 року.

Нагадаємо: станом на початок 2025 року середня зарплата співробітників державних органів влади центрального рівня у листопаді 2024 року зросла до 62 тис. грн, порівняно з 57,5 тис. грн у жовтні 2024 року.

Зображення з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]