Ринок нерухомості в Україні майже "помер", ріелтори та забудовники штучно утримують високі ціни на житло

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Понад 2,4 мільйона українців з початку війни фактично втратили домівку. Але купувати нерухомість вони не кинулися. Як і решта українців.

Чому так - розповідає видання ZN.UA.

Ситуація на ринку нерухомості: мовою фактів, а не рієлторів

Війна позбавила у 2022 році мільйонів українців домівок, однак, попри це, в Україні відбулося масштабне падіння ринку нерухомості. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

Так, за даними Міністерства розвитку громад і територій, станом на кінець 2022 року понад 2,4 мільйона українців мешкали в зруйнованому або суттєво пошкодженому житлі.

Попри це за весь 2022 рік нотаріуси засвідчили лише 100 710 договорів купівлі-продажу квартир та житлових будинків. Для порівняння, за 2021 рік було зареєстровано 325 174 договори.

Починаючи з 2017, в середньому, нотаріуси посвідчували 293 тисячі договорів купівлі-продажу нерухомості на рік.

 

Схожа ситуація у 2022 склалася й з купівлею-продажем землі. Кількість проданих земельних ділянок зменшилася у 2,3 раза за рік. Нотаріуси посвідчили 133 447 таких угод.

Іпотечне кредитування все ще залишається недоступним, а через те — й не затребуваним українцями. У 2022 році кількість іпотечних кредитів суттєво знизилась — у більш ніж 4 рази.

Перед початком великої війни в Україні стався "бум" іпотек для квартир та житлових будинків — нотаріуси посвідчили понад 33,6 тисячі таких угод у 2021 році. У 2022 році їх кількість скоротилася учетверо — до 5,4 тисячі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]