росія та Іран об'єднали свої міжбанківські системи на тлі західних санкцій

|
Версия для печатиВерсия для печати

Іран і Росія об'єднали свої міжбанківські системи переказів, щоб сприяти збільшенню торгівлі та фінансових операцій, оскільки і Тегеран, і Москва потерпають від західних санкцій.

Про це пише Reuters із посиланням на високопоставленого іранського посадовця.

Після того, як у 2018 році США відновили санкції проти Ірану, Іран був віключений від міжнародної системи грошових переказів SWIFT, яка є ключовою міжнародною системою доступу до банківських послуг.

Подібні обмеження були накладені на деякі російські банки після початку вторгнення РФ в Україну у 2022 році.

"Іранським банкам більше не потрібно використовувати SWIFT ... з російськими банками для відкриття акредитивів, переказів або гарантій", - заявив заступник голови Центрального банку Ірану Мохсен Карімі в інтерв'ю місцевому агентству Fars.

Хоча російський Центробанк відмовився коментувати угоду, підписану в неділю, Карімі сказав, що "близько 700 російських банків і 106 неросійських банків з 13 різних країн будуть підключені до цієї системи", не уточнивши назви іноземних банків.

Глава Центрального банку Ірану Мохаммад Фарзін привітав цей крок. "Фінансовий канал між Іраном і світом відновлюється", - написав він у Twitter.

З початку війни в Україні Тегеран і Москва докладають зусиль для налагодження тісних двосторонніх зв'язків, оскільки обидві столиці намагаються побудувати нові економічні та дипломатичні партнерства.

"З поглибленням економічних негараздів, значною мірою через санкції США щодо ядерної діяльності Тегерана, багато іранців відчувають біль від галопуючої інфляції та зростання безробіття.

Інфляція злетіла до понад 50%, що є найвищим рівнем за останні десятиліття. Рівень безробіття серед молоді залишається високим, а понад 50% іранців опинилися за межею бідності", - пише Reuters.

Зіткнувшись з кризою на тлі багатомісячних антиурядових протестів, іранська влада побоюється, що економічна ізоляція і відсутність економічного поліпшення можуть призвести до нових заворушень.

"У сучасному світі статус країни значною мірою пов'язаний з її економічною потужністю... Нам потрібне економічне зростання, щоб зберегти нашу регіональну і глобальну позицію", - сказав верховний лідер Ірану Алі Хаменеї в телевізійній промові.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:52
Єрмак увійшов до списку 100 найвпливовіших людей від Time, Зеленського там немає. Це закономірно, так, Коломойський?
20:00
У четвер в Україні сухо тільки на південному сході
18:05
Роздраконена економіка. Кризу в Китаї не подолати без повернення до курсу реформ
17:39
Заробляють як на наркотиках: Gazeta Wyborcza про тютюнову мафію в Україні
17:06
НАБУ оголосило у розшук екснардепа Руслана Демчака
16:03
Близько 650 тис. чоловіків призовного віку незаконно виїхали з України від початку повномасштабної війни - Politico
15:01
росія виводить своїх "миротворців" із Нагірного Карабаху
14:37
Ракетний удар по Чернігову: 14 загиблих, понад 60 постраждалих, 6 зниклих безвісті
13:45
Дякуємо СБУ за "спецперевірку": ексрегіонал та "антимайданівець" Волошенков влаштувався в Агенцію оборонних закупівель. Він - син генерала СБУ
12:11
Закупівля неякісних бронежилетів для ЗСУ по завищених цінах: справу Шаповалова та Хмельницького передали до суду

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]