Російська мова в Україні поступово стає маргінальною

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українською мовою вдома спілкуються 63% громадян, свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Водночас російською розмовляють вдома 13%. Ще 19% зазначили, що рівномірно говорять і російською, і українською.

Для порівняння, 2020 року про те, що говорять вдома українською, зазначали 52% опитаних. Російською тоді вдома спілкувалися 25%. Водночас частках тих, хо спілкується обома мовами, практично не змінилася – 2020 року таку відповідь дали 18%.

«Хоча регіональні відмінності досі помітні, але після вторгнення вони значно зменшилися за рахунок зростання користування українською мовою на Півдні і Сході», – зазначили соціологи.

Зокрема, на заході України як 2020 року, так і сьогодні 85% відповідають, що спілкуються українською мовою. Серед жителів центральних регіонів, українською спілкуються 68%, а 2020 таких громадян було 62%. Водночас з 16% до 11% зменшилася частка тих, хто говорить про користування російською. Водночас тих, хто говорить у рівній мірі обома мовами 18% – як 2020, так і зараз.

 

У південній частині України, частка тих, хто спілкується українською, зросла з 22% до 39%. На сході нашої країни кількість таких людей збільшилася до 29%, на противагу 17% 2020 року. Водночас 42% до 24% на півдні і з 53% до 32% на сході зменшилася частка тих, хто говорить російською мовою. Близько третини населення цих регіонів стверджують, що в рівній мірі говорять українською і російською мовами. Ще 2020 року таких громадян було близько чверті.

«Утім, треба враховувати, що на окупованих після 2022 року територіях було поширеним користування російською мовою, тому ріст користування українською мовою між 2020 і 2025 роками хоча і мав місце, але, скоріше за все, у дещо меншому масштабі, ніж можуть показувати графіки 1-2», – зазначили соціологи.

Опитування провели з 14 лютого по 4 березня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Всього опитали 1029 респондентів від 18 років по всій території України, підконтрольній уряду.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]