«Сєвєрная фєдєрація» проти «Днєпровіі»: представлено план російсько-білоруських навчань (ВІДЕО)
Росія та Білорусь готуються до проведення масштабних військових навчань «Союзна рішучість-2022». Активна фаза розпочнеться 10 лютого, повідомив на брифінгу начальник Генштабу – перший заступник міністра оборони Білорусі Віктор Гулевич.
Навчання пройдуть у два етапи, буде відіграно сценарій «нападу» на Союзну державу Росії та анексованої неї Білорусі.
На другому етапі основну увагу буде приділено веденню оборонних дій. У заключній фазі навчання будуть відпрацьовані питання розгрому супротивника з проведенням контрнаступу.
Чисельність військових, яких залучать до навчань, не називається, але, за словами Гулевича, вона не перевищує поріг повідомлення, встановлений Віденським документом від 2011 року, а самі навчання «мають суто оборонний характер».
«Після закінчення перевірки військові частини та підрозділи Збройних сил Російської Федерації залишать територію Республіки Білорусь», - додав він.
В основу сценарію навчань лягли ескалація на російсько-українському кордоні та нещодавні протести у Казахстані. Російські та білоруські військові брали участь у їх придушенні у складі сил Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ).
«Головною причиною загострення обстановки є прагнення «західних» дестабілізувати ситуацію на території «Республіки Полісся», змінити її політичне керівництво, домогтися ліквідації Союзної держави на користь подальшого ослаблення «Північної Федерації».
Під приводом миротворчої операції «західні» ввели свої війська на територію республіки і вимагали від «Республіки Полісся» припинити посягання на демократичні права, звільнити політичних ув'язнених та передати владу справжнім лідерам країни», - повідомили у Міноборони Білорусі.
Нагадаємо, у 2020 році тисячі білорусів виступили проти фальшування виборів. Тоді білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко звинувачував сусідні країни у перекиданні «диверсантів», які нібито бажають дестабілізувати ситуацію в Білорусі.
Жодних доказів існування груп надано не було, а затримані та видані РФ бойовики ПВК «Вагнер» приїхали до Білорусі не для «розгойдування ситуації» – вони перебували у розробці української розвідки.
Захід не визнав вибори та засудив насильство проти мирних протестів. Проти режиму запровадили жорсткі санкції.
«Після того, як «західним» не вдалося ініціювати внутрішній конфлікт, вони, використовуючи підконтрольні терористичні організації та опозицію, спровокували збройний конфлікт із сусідньою із Союзною державою «Республікою Дніпровія»», - додають міністерстві.
Останніми місяцями з Мінська регулярно лунають звинувачення на адресу Києва. Посилення кордону на тлі можливого вторгнення РФ (зокрема і з території анексованої Білорусі) Лукашенко розцінює як «підготовку до нападу України». У межах навчань «Союзна рішучість-2022» диктатор має намір розгорнути армію біля українських кордонів.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:05
- Шпигунська діяльність Китаю вийшла на безпрецедентний рівень
- 11:13
- Командир "Азову" Денис Прокопенко привітав бійців із Днем створення УПА
- 10:07
- Чоловіків 16-25 років, які оформлюватимуть паспорт, внесуть до реєстру "Оберіг"
- 08:00
- Ворог просунувся у Цукуриному та Золотій Ниві та біля 6 міст і сел
- 20:00
- Тиждень в Україні розпочнеться дощами та заморозками
- 18:10
- Зоя Казанжі: Ми не над прірвою, ми в ній. Про ймовірні вибори
- 16:24
- Юрій Бутусов: Два шляхи проведення мобілізації
- 14:53
- рф виробляє лише 50 одиниць нових танків на рік – дослідження
- 12:20
- «Ти солдат - іди копай. А я гендиректор»: у Дніпрі бізнесмен публічно образив представника ТЦК
- 11:43
- Екскерівник Львівського обласного ТЦК та ексдепутат від “Слуги народу” Олександр Тіщенко видає себе за військового задля піару
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.