СБУ знешкодила агентурно-диверсійну групу ФСБ, у складі якої помічник нардепа (ФОТО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Служба безпеки України повідомляє про нейтралізацію контррозвідкою агентурної мережі ФСБ РФ, яка коригувала вогонь по позиціях ЗСУ у Донецькій та Харківській областях.

Про це повідомляють СБУ та Донецька обласна прокуратура.

За даними спецслужби, до складу групи входило восьмеро місцевих жителів.

Контррозвідники СБУ поетапно задокументували злочинні дії російських агентів і затримали чотирьох учасників ворожої мережі.

Ще четверо – перебувають на території країни-агресора. Щодо них тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності.

Повідомляється, що один з них використовував для прикриття статус помічника діючого народного депутата України та посвідчення журналіста.

Йдеться про громадянина на ім'я Олександр Добродомов, який є чинним помічником-консультантом народного депутата від забороненої партії ОПЗЖ ексмера Дружківки Валерія Гнатенка. У разі окупації регіону Добродомов пропонував себе на посаду "радника мера".

За даними слідства, агентурна мережа була сформована двома кадровими співробітниками ФСБ до початку повномасштабного вторгнення. До її складу увійшов агент, який раніше був завербований почесним консулом РФ у Харкові. Інших учасників групи агресор залучив до негласної співпраці дистанційно або під час поїздок фігурантів до РФ. Кожному з них було присвоєно псевдонім та відпрацьовано конспіративну легенду.

Після 24 лютого 2022 року ФСБ "активувала" свою агентуру для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України.

Прихильники "руского міра" збирали інформацію про місця дислокації військової техніки, блокпостів та вогневих позицій ЗСУ, а після "прильотів" підтверджували дані та надсилали фото і відео, зазначають у прокуратурі.

Зокрема, у текстових повідомленнях та скріншотах "Google maps" містились координати місцезнаходжень танків, окопів, постів, доріг, рух броньованих машин та дальнобойної зброї у містах Дружківка, Краматорськ й Костянтинівка Донецької області, а також у м. Харкові та Богодухівському районі.

У "зоні особливої уваги" ворога були маршрути руху військових ешелонів і розташування залізничних станцій, на яких розвантажують озброєння ЗСУ.

За свою роботу на окупантів вони отримували грошову винагороду в рублях.

При обшуках за адресами проживання фігурантів вилучено мобільні телефони, які вони використовували для комунікації з ворогом. Також у їхніх помешканнях виявлено російську символіку та прокремлівську літературу, повідомляє СБУ.

Крім того, за координатами, виявленими у ході слідчих дій, контррозвідники виявили ворожий схрон зі зброєю, яку окупанти залишили під час втечі від контрнаступу Сил оборони на Харківщині.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Наразі чотирьом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне ув’язнення, з конфіскацією майна.

Фото: СБУ

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]