Сейм Латвії одноголосно: росія здійснює геноцид проти українського народу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сьогодні, 21 квітня, Сейм Латвії прийняв заяву про агресію та військові злочини росії в Україні. У ньому йдеться про те, що росія здійснює геноцид проти українського народу.  

За заяву проголосували 83 депутати з усіх фракцій парламенту. Ніхто не проголосував проти та не утримався від голосування, повідомляє Delfi.

Комісія Сейму із закордонних справ у своїй заяві звертає увагу на численні свідчення та докази жорстоких масових злочинів російської армії проти мирного населення в Україні, зокрема вбивства жінок і дітей, сексуальне насильство в Бучі, Ірпені, Маріуполі та ін. місця.

У заяві Сейму засуджуються спроби російських представників влади приховувати військові злочини.

Депутати звертають увагу на те, що з початку військового вторгнення росії десять мільйонів українців були змушені залишити свої домівки, а більш ніж чотирьом мільйонам людей довелося виїхати з України.

У заяві Сейму згадані жертви російської агресії в Україні — тисячі мирних жителів та захисників України, яких також вшановують за сміливість та героїзм.

"Тактика, яку росія проводить в Україні, бомбардуючи житлові райони міста, будинки культури, пасажирські вокзали та цивільну інфраструктуру, а також вбиваючи мирних жителів, має ознаки військових злочинів і навіть злочинів проти людства", - йдеться у повідомленні. Сейм згадує також спроби викрадення та депортації українців на територію Росії.

Сейм відзначає гуманітарну катастрофу в Маріуполі, яка виникла через те, що російська армія забороняє мирним жителям залишати місто і вбиває тих, хто намагається це зробити, руйнує інфраструктуру міста та продовольчі магазини, блокує постачання води, продуктів харчування і доступ до медичних послуг.

Внаслідок цих дій російської армії загинули вже тисячі жителів Маріуполя.

У заяві Сейм нагадує про Голодомор — голод в Україні, штучно спричинений у 1932 — 1933 роках внаслідок політики, яку здійснює Радянський Союз. Тоді загинула п'ята частина населення України — і Латвія визнала ці події геноцидом сталінського режиму, що свідомо здійснюється, проти народу України.

"Для Латвії, як для країни-учасниці ООН, Ради Європи, Європейського Союзу та НАТО, що виступають за демократичні цінності, неприпустимі дії росії, спрямовані на масове знищення українського народу. Латвія засуджує геноцид та злочини проти людства, а також усвідомлює свій обов'язок визнавати, запобігати і згадувати трагедії, що відбулися, щоб уникнути їх повторення в майбутньому", — йдеться в заяві.

Парламент країни високо оцінює розслідування військових злочинів в Україні, розпочате Міжнародним кримінальним судом, і висловлює сподівання, що всі відповідальні за скоєння та не запобігання цим злочинам, постануть перед судом. Латвія засуджує також російське вторгнення в Україну, здійснене за підтримки білоруського режиму.

Невиправне вторгнення Росії в Україну — грубе порушення суверенітету та територіальної цілісності України, що суперечить у тому числі й російським зобов'язанням перед ООН та міжнародними правовими нормами, а також зобов'язанням, які росія взяла на себе, підписуючи Будапештський меморандум та гарантуючи дотримуватись територіальної цілісності України.

Сейм закликає євроатлантичну спільноту негайно запровадити санкції проти Росії, щоб обмежити можливість російської армії продовжувати військову агресію в Україні, а також просить збільшити військову, фінансову, гуманітарну та дипломатичну допомогу Україні та підтримувати ініціативи, які засуджують військові дії Росії в Україні та ізолюють росію. 

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Сейм Латвії пропонує позбавляти громадянства за підтримку війни росії в Україні

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]