Селищний голова Роман Ювченко знищив масове поховання жертв Голодомору на Чернігівщині. Питання: для чого в державі існують прокуратура, Нацполіція, ДБР і СБУ?

|
Версия для печатиВерсия для печати

У селі Івківці Ладанської громади Чернігівщини бульдозерами зрівняли з землею цвинтар, де були поховані жертви Голодомору. У селищній раді повідомили, що проводять благоустрій території, а за документами кладовища немає.

Про це у вівторок, 25 березня, повідомив Музей Голодомору з посиланням на місцевий телеканал «Прилуки», передає zaxid.net.

Музей звернувся до місцевої влади з проханням відновити кладовища.

Мешканці Івківців розповіли, що їх ніхто не попереджав про роботи на кладовищі, а селищний голова ігнорує їхні звернення. Коли на цвинтар приїхала техніка, вони одразу звернулися до селищного голови Романа Ювченка, оскільки у багатьох тут поховані родичі, які загинули під час Голодомору. Зокрема, в івківчанина Миколи Данілішіна тут могила діда Дениса Черепа.

«Третина цього цвинтаря була заповнена під час Голодомору. Люди вмирали. Їх возили возами, а закопували, як худобу, без трун, – каже чоловік. – Мого діда так само закопали. З дому забрали все, навіть квасолю, все вигребли... Для діда викопали яму, поки його візком привезли, вже четверо там лежало. Люди не могли викопати навіть ями, не було сил», – сказав Микола Данілішин.
Музей Голодомору розповів, що згідно з Національною книгою пам’яті, під час геноциду в Івківцях загинуло від голоду мінімум 162 людини (їх вдалось ідентифікувати), серед них – діти. Івківчани продовжували доглядати за могилами померлих родичів, але багато поховань були занедбаними.

Вгодований і заброньований селищний голова Ладанської ОТГ Роман Ювченко 

Селищний голова Ладанської ОТГ Роман Ювченко (НА ФОТО) говорить, що дозвіл на роботи дав виконавчий комітет, відповідно до програми благоустрою. За словами Ювчека, за планом територіальної громади ділянка, де проводять роботи, не вважають кладовищем. Крім цього, у коментарі журналістам він сказав, що селяни влаштовують «шоу», протестуючи проти робіт. Роман Ювченко повідомив, що земельні роботи не припинятимуть, але планують озеленити територію.

Працівники Музею Голодомору у 2019 році створили систему «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду». Згідно з нею, у цвинтар у Івківцях є одним з понад тисячі місць масового поховання жертв Голодомору на території України.

Музей Голодомору-геноциду звернувся до голови Ладанської територіальної та Голови Прилуцької РДА з проханням відновити кладовище та маркувати його.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]