Скасування податкових пільг для бізнесу та штрафи за відсутність РРО: Рада змінила Податковий кодекс

|
Версия для печатиВерсия для печати

Більшість змін набирають чинності 1 серпня.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон №8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», повідомив народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк. Документ у другому читанні підтримали 239 парламентарів.

За словами Железняка, фракції голосували так:

 • «Слуга народу» – 179 «за»;
 • «Європейська солідарність» – 0 «за»;
 • «Батьківщина» – 0 «за»;
 • «Платформа за життя та мир» – 20 «за»;
 • «За майбутнє» – 4 «за»;
 • «Голос» – 8 «за»;
 • «Довіра» – 14 «за»;
 • «Відновлення України» – 8 «за»;
 • Позафракційні – 6 «за»;

Зокрема, з 1 серпня закон скасовує можливість для фізосіб-підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку із застосуванням ставки у розмірі 2% доходу. Водночас документ врегульовує перехід з 2% ЄП:

 • платник 2% ЄП зможе подати заяву про відмову від застосування цього податку та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, він автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2% ЄП;
 • новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 5%;
 • автоматично відновляться права та обов’язки платника ПДВ для тих суб’єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена;
 • платники, які в 2023 р. перейшли з 2% ЄП на загальну систему, отримають право перейти повторно в 2023 р. на спрощену систему за своїм вибором, якщо подадуть заяву. При цьому, в разі подання заяви до 01.09.2023 р., такий платник вважатиметься платником ЄП з 01.08.2023 р.

Крім того, з 1 серпня частково скасовується чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг. 

З 1 жовтня закон повертає відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Однак, якщо такі порушення були вчинені на прифронтових територіях чи територіях можливих бойових дій, то фінансова відповідальність скасовується. Виключенням є лише порушення при торгівлі підакцизними товарами.

Крім того, документ передбачає, що «технічний борг», який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті, не враховуватиметься під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі. Також зберігається право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій). Закон надає можливість ФОП-платникам єдиного податку без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

Фото: © depositphotos/alfexe

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]