Сьогодні можна буде побачити пік метеорного дощу Персеїди

|
Версия для печатиВерсия для печати

Щороку з середини липня до кінця серпня мешканці Землі можуть спостерігати яскраву подію на небі – метеорний потік Персеїди.

Це один з найкрасивіших зорепадів року, цьогоріч його пік припаде на ніч з 11 на 12 серпня, повідомляє Science Alert.

Не дуже хороша новина полягає в тому, що цього року пік збігається з повнею, тому світло Місяця заважатиме спостереженню за метеорами.

За даними NASA, на піку можна буде побачити 10-20 «зірок, що падають» на годину. Для порівняння, у дні піку, які не збігаються з повним місяцем, це число досягає 50-60. Але, незважаючи на це, в ніч піку все ж таки можна буде побачити кілька метеорів.

Щоб спостерігати за метеорним потоком, необхідно вибрати найменш освітлене місце у місті чи, в ідеалі, виїхати його межі. Найяскравішим потік буде в передсвітанкові години 12 серпня.

Але варто пам'ятати про те, що Україна живе в умовах воєнного стану, у містах діє комендантська година. Тому спостерігати за метеорним потоком краще зі своїх балконів.

Побачити «зірки, що падають» можна буде в напрямку сузір'я Персея, яке знаходиться недалеко від Кассіопеї, що нагадує букву W.

Частинки метеорного потоку породжує комета Свіфта – Таттла. Рухаючись сильно витягнутою орбітою, вона здійснює один оберт навколо Сонця за 133 роки. При зближенні з зіркою її ядро частково випаровується, і гази несуть із собою піщинки та камінчики – з них позаду комети утворюється шлейф.

Ширина метеорного потоку становить близько 40 мільйонів кілометрів, Земля проходить крізь нього близько місяця, але його пік припадає на середину серпня. Найщільніша частина метеорного потоку становить 1,3 мільйона кілометрів, наша планета перетинає її приблизно за 12 годин.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]