Сьогодні жителі Землі зможуть побачити останню у 2022 році суперповню

|
Версия для печатиВерсия для печати

У четвер, 11 серпня, жителі Землі зможуть спостерігати четверту і останню суперповню цього року.

Як повідомляє Space.com, повний Місяць настане приблизно о 14:36 за київським часом.

Портал зазначає, що сліпучий місячний танець оцінять не всі спостерігачі за небом. Супермісяць співпаде у часі з піком одного з найочікуваніших метеорних дощів року – Персеїдами. Зазвичай спостерігачі можуть побачити 50-60 метеорів на годину, але повний місяць знизить кількість «зірок, що падають», які можна помітити, до 10-20 на годину.

Повний Місяць настає, коли Місяць і Сонце опиняються один навпроти одного і сонячне світло падає прямо на місячний диск. Тому в повні часто складно роздивитися особливості місячної поверхні через відсутність тіней.

Супермісяць спостерігається, коли повний місяць збігається з найбільшим зближенням Місяця з Землею (перигей). Під визначення супермісяця потрапляє повний Місяць, що знаходиться в межах 90% від перигею.

Суперповня 11 серпня стане четвертою цього року. До цього подібні явища спостерігалися у травні, червні та липні. Крім того, осетрова суперповня стане останнім цього року.

Разом з тим, чотири суперповні поспіль не можна назвати чимось унікальним. Наступного разу повторення такого коридору супермісяців очікується у 2023 та 2024 роках. А в 2025 році можна буде побачити три суперповні поспіль.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]