Справа на 50 мільйонів: САП завершила слідство про розкрадання у лісгоспі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Слідство у справі про заволодіння деревиною на 50 млн грн колишнім директором державного лісгоспу на Харківщині завершено.

Про це повідомила в Телеграмі пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Прокурорами САП прийнято рішення про завершення досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ, та відкриття матеріалів у кримінальному провадженні стосовно колишнього директора одного з державних підприємств лісового господарства Харківської області та ще чотирьох керівників підконтрольних йому компаній, які підозрюються у заволодінні деревиною на суму понад 50 млн гривень», - ідеться в повідомленні.

За інформацією слідчих, встановлено, що ексдиректор держлісгоспу та керівники підконтрольних йому ТОВ організували схему з продажу деревини за заниженими цінами. Зокрема, впродовж 2018-2019 років було продано близько 15 тис. куб. м деревини, в результаті чого держлісгосп недоотримав понад 50 млн гривень.

Також було встановлено, що протягом 2018-2019 років вказані особи легалізували частину незаконно отриманих коштів у розмірі близько 2 млн гривень через рахунки підставних фізичних осіб-підприємців під виглядом надання фінансової допомоги.

Дії усіх осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 209 (відмивання майна, отриманого незаконним способом) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна групою осіб за попередньою змовою в особливо великих розмірах) КК України.

Матеріали кримінального провадження відкрито усім підозрюваним та їхнім захисникам для ознайомлення.

Як повідомлялося, посадовця лісгоспу та керівника одного з ТОВ НАБУ затримало в серпні 2021 року.

Йдеться про колишнього директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису та його родича, керівника приватної компанії.

У жовтні 2019 року директор держлісгоспу, намагаючись вплинути на слідство в справі про продаж деревини, запропонував і надав старшому детективу Національного бюро хабар у розмірі 100 тис. дол. США – за закриття кримінального провадження.

Директора держпідприємства викрили «на гарячому» та повідомили йому про підозру, а в липні 2020 року закінчили розслідування за цим фактом та скерували справу до Вищого антикорупційного суду.

З-під варти Сиса вийшов під заставу 4,9 млн грн.

13 січня 2020 року Сисі оголосили підозру у службовій недбалості, що призвела до 4,2 млн грн збитків. За версією слідства, за його керівництва на території лісгоспу незаконно зрубали понад 200 дубів.

24 січня 2020 року його звільнили з посади директора лісгоспу.

17 лютого 2022 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду визнала Сису винним у справі про хабар і призначила покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців із конфіскацією частини майна.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]