США хочуть офіційно визнати Туреччину противником


Конгрес США має намір визнати Туреччину країною Близького Сходу, а не Європи, пояснюючи це тим, що Туреччина тепер переходить у статус противників США.
Про це пише Jewish Insider.
Відповідний проєкт закону представила двопартійна групи членів Палати представників. У мотивувальній частині йдеться, що цей крок відображає відхід Туреччини від відносин з Європою і Сполученими Штатами та переорієнтацію на супротивників США.
«Законопроект покликаний надіслати чіткий сигнал Анкарі: Сполучені Штати визнають поворот Туреччини до Близького Сходу і більше не бачать, щоб Туреччина надавала пріоритет своїм відносинам з Європою», – йдеться у заяві авторів законопроекту.
Конгресмени вважають, що Туреччина зміцнює зв’язки з Росією, Китаєм та Іраном, підтримує ХАМАС і військові дії проти Греції та Кіпру, які «фундаментально суперечать інтересам безпеки Заходу».
«Її дедалі більше антизахідна позиція відвертає Анкару від європейських прагнень. Водночас у країні зростають авторитаризм і ворожнеча по відношенню до союзників по НАТО».
Конгресмени також звинуватили Туреччину в постійній демонстрації «повної зневаги до дотримання міжнародного права», діях президента Ердогана всупереч американським інтересам, а також сприянні нестабільності в регіоні.
Вони зазначили, що зміна статусу поставить Туреччину в одну категорію з Іраном, Сирією та Лівією.
«Туреччина знаходиться на роздоріжжі, але Ердоган зробив свій вибір. Його уряд переховує бойовиків ХАМАС, підтримує військову машину [президента Росії Владіміра] Путіна і перешкоджає єдності НАТО, вимагаючи при цьому привілеїв західного союзника. Американській дипломатії час припинити вдавати, що Туреччина все ще є частиною Європи», - йдеться в заяві.
Законопроект також вимагає від Державного департаменту звітувати перед Конгресом про наслідки відходу Туреччини від Європи.
«Європейська ідентичність Туреччини є незаперечним історичним та геостратегічним фактом. Будучи сильним членом НАТО, Ради Європи, ОБСЄ та асоційованим членом ЄС, Туреччина є невід'ємною частиною європейських інституційних рамок та універсальних цінностей, які становлять ці інститути», — заявив Fox News Digital представник посольства Туреччини у Вашингтоні.
Туреччина розраховує на чільну роль в питанні посилення безпеки Європи, однак їй не імпонує думка про створення суто європейської альтернативи НАТО. Так, Туреччину, попри складні відносини із США, цілком влаштовує нинішній статус в Альянсі, до якого вона входить із 1952 року.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У четвер в Україні буде тепло, дощитиме на заході та півночі
- 19:05
- Єфрем Лукацький: Камера, яка співчуває
- 18:07
- Корсун: Скани мійльна документів українців три роки були у відкритому доступі - винних не знайшли (на фоні попередньої новини)
- 17:02
- Одруження зробило ТОП-посадовця СБУ багатим, але тесть зруйнував ідилію гребуванням основ конспірації
- 15:46
- У митників буде три роки, щоб збагатитися, поки їх не перевірятимуть на доброчесність
- 14:06
- "Крєпкій хозяйствєннік": торговий дефіцит США підстрибнув до історичного максимуму через мита Трампа
- 13:10
- Рада продовжила добровільне повернення після СЗЧ до 30 серпня
- 12:03
- Закони держави на боці злодіїв і руйнують саму державу: розтрата 98 мільйонів Укрзалізниці - вирок оголосили, але строки давності закінчилися
- 11:07
- США вимагають у Єгипту безкоштовного проходу через Суецький канал
- 10:13
- Сергій Гнезділов: "Я шкодую не про те, що вчинив акт публічного СЗЧ, а що не зробив це раніше" (ВІДЕО)