США і союзники планують рятувати енергетичну систему України

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Під час зустрічі НАТО у Бухаресті 29 листопада США пообіцяли надати Україні 53 мільйони доларів на відновлення електричної мережі та намагалися залучити інших союзників до допомоги. Про що саме йдеться?

Західні чиновники кажуть, що кампанію з відбудови України потрібно розглядати як другий фронт у війні, пише The New York Times у своєму матеріалі, присвяченому новому траншу допомоги. У квітні, незабаром після вторгнення російських військ в Україну, США об'єднали десятки союзників, щоб надати Україні довгострокову військову допомогу, зазначає BBC.

Тоді була створена контактна група з питань оборони України, яка отримала неформальну назву "Рамштайн" через назву німецького міста, де пройшла перша зустріч групи.
Тепер США хочуть зробити те саме і на фронті інфраструктури, пояснюють автори статті у NYT.

Американці організовують робочу групу, щоб допомогти Україні відремонтувати енергетичне обладнання та краще захистити свої електростанції та мережу від російських ракетних атак.
Переговори почалися на початку цього місяця під час зустрічі міністрів закордонних справ G7 у Мюнстері в Німеччині.

До енергетичної "контактної групи" входять насамперед країни Великої Сімки та їхні близькі партнери. Наступна зустріч запланована на грудень у Парижі.

Обладнання і захист

За словами держдепартаменту, 53 мільйони доларів, про які було оголошено 29 листопада, будуть використані для закупівлі обладнання, як-от розподільних трансформаторів та автоматичних вимикачів.

Уряд США планує закупити обладнання та передати його в Україну, зосереджуючись насамперед на тому, що можна доставити найшвидше, цитує NYT високопоставленого представника відомства.

За словами посадовця, адміністрація Байдена вже визначила обладнання на суму 30 мільйонів доларів, яке може бути надіслано, зокрема із запасів міністерства енергетики.
"Це обладнання буде швидко доставлено в Україну в екстреному порядку, щоб допомогти українцям пережити зиму", - йдеться у заяві держдепу.

У департаменті заявили, що 53 мільйони доларів США, які пообіцяли Сполучені Штати, є доповненням до 55 мільйонів доларів на екстрену підтримку енергетичного сектора і генераторів та іншого обладнання, які вони вже запланували виділити Україні, зазначає NYT.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який також брав участь у засіданні НАТО в Бухаресті, розповів журналістам, що як енергетичне обладнання, так і засоби захисту інфраструктури є важливими та вкрай необхідними, цитує його американське видання.

"Коли у нас є трансформатори і генератори, ми можемо відновити нашу систему, нашу енергомережу і забезпечити людям гідні умови життя, яких президент Путін намагається позбавити їх", - сказав Дмитро Кулеба.

"Коли у нас будуть системи протиповітряної оборони, ми зможемо захистити інфраструктуру від наступних російських ракетних ударів, а вони безперечно будуть. На жаль, це реальність, до якої ми маємо бути готові", - цитує українського міністра NYT.

Американські та європейські чиновники кажуть, що Москва намагається зламати моральний дух українців, позбавляючи їх базових комунальних послуг взимку.

Кремль ухвалив цю тактику після того, як російські військові почали зазнавати серйозних невдач на полі бою, зокрема були змушені відступити з Херсона на півдні та Харківської області на північному сході.

Як зазначає NYT, країни НАТО наразі надали Україні близько 40 мільярдів доларів зброї, що приблизно дорівнює річному оборонному бюджету Франції.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]