США ветували ініціативу G7 щодо "тіньового флоту" рф

|
Версия для печатиВерсия для печати

США відхилили пропозицію Канади створити робочу групу, яка б займалася так званим "тіньовим флотом" російських нафтових танкерів, оскільки адміністрація президента США Дональда Трампа переоцінює свої позиції в багатосторонніх організаціях.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на неназвані джерела.

Канада, яка цього року головує в G7, наступного тижня прийматиме саміт міністрів закордонних справ у Шарлевуа, Квебек.

За даними джерел Bloomberg, на переговорах щодо підготовки спільної заяви з морських питань США наполягають на посиленні формулювань щодо Китаю, водночас пом'якшуючи формулювання щодо Росії.

Термін "тіньовий флот" використовується для позначення старих нафтових танкерів, прихованих від західних санкцій, накладених на Москву після того, як вона почала повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році.

Окрім накладення вето на пропозицію Канади створити робочу групу для моніторингу порушень санкцій, проєкт заяви G7, з яким ознайомилося агентство Bloomberg, засвідчує, що США наполягали на вилученні слова "санкції" з посиланням на "здатність Росії підтримувати війну" в Україні, замінивши його на "отримувати дохід".

У формулюваннях щодо безпеки на морі США наполягали на тому, щоб прямо назвати Китай, зокрема, посилаючись на ризик для "життя і засобів до існування", спричинений його діями щодо "забезпечення незаконних морських претензій", його повітряними маневрами, зокрема, в Південно-Китайському морі.

Комюніке G7 не є остаточним, доки не буде опубліковане на основі консенсусу, і переговори все ще можуть призвести до значних змін до або під час саміту.

"Вашингтон також виступає проти посилань на морську стійкість, додали люди, а також проти зусиль зі створення морської обсерваторії для відстеження змін кордонів. Це ключове питання в морських конфліктах у всьому світі, в тому числі в Південно-Китайському морі", - Bloomberg.

За даними видання, американські дипломати поінформували своїх колег, що цей крок пов'язаний з переоцінкою Вашингтоном своєї позиції в багатосторонніх організаціях, що робить його нездатним приєднатися до нових ініціатив.

Нагадаємо: в останньому пакеті санкцій 24 лютого ЄС поповнив список підсанкційних суден на ще кілька десятків.

Крім того, Рада ЄС встановила два нових критерії, які дозволять ЄС запроваджувати обмежувальні заходи щодо фізичних та юридичних осіб, які володіють або експлуатують судна тіньового флоту Росії, а також тих, хто підтримує або отримує вигоду від російського військово-промислового комплексу.

Команда фінського суспільного мовника Yle у своєму розслідуванні показала, як Росія вивела за кордон діяльність фірм, що опікуються флотом танкерів, які перевозять російську нафту; одним з найбільших осередків для цих компаній прикриття є Дубай.

Фото: getty images

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:05
Єфрем Лукацький: Камера, яка співчуває
18:07
Корсун: Скани мійльна документів українців три роки були у відкритому доступі - винних не знайшли (на фоні попередньої новини)
17:02
Одруження зробило ТОП-посадовця СБУ багатим, але тесть зруйнував ідилію гребуванням основ конспірації
15:46
У митників буде три роки, щоб збагатитися, поки їх не перевірятимуть на доброчесність
14:06
"Крєпкій хозяйствєннік": торговий дефіцит США підстрибнув до історичного максимуму через мита Трампа
13:10
Рада продовжила добровільне повернення після СЗЧ до 30 серпня
12:03
Закони держави на боці злодіїв і руйнують саму державу: розтрата 98 мільйонів Укрзалізниці - вирок оголосили, але строки давності закінчилися
11:07
США вимагають у Єгипту безкоштовного проходу через Суецький канал
10:13
Сергій Гнезділов: "Я шкодую не про те, що вчинив акт публічного СЗЧ, а що не зробив це раніше" (ВІДЕО)
09:01
РФ готує щось влітку у Білорусі під прикриттям навчань, - Зеленський

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]