Суд зобов’язав Мінкульт передати київський костел Святого Миколая парафії: ухвалено остаточне рішення

|
Версия для печатиВерсия для печати

Проблема передачі костелу римо-католицькій громаді триває вже багато років, адже Міністерство культури неодноразово зволікало з виконанням відповідних рішень державних органів. Позов до суду подала громадська спілка «Свобода совісті», наполягаючи, щоб влада врешті-решт виконала свої зобов’язання.

Про це повідомляє РІСУ.

Увечері 13 березня в Єдиному державному реєстрі судових рішень з’явилося повне судове рішення іменем України у Справі № 160/23751/24, в якому Дніпропетровський окружний адміністративний суд ухвалив: «Визнати протиправною бездіяльність Міністерства культури та стратегічних комунікацій України щодо невиконання Доручення Президента України від 09.12.2005 вих. №1-1/1381» та «Зобов`язати Міністерство культури та стратегічних комунікацій України на виконання Доручення Президента України від 09.12.2005 вих. №1-1/1381 передати костел Святого Миколая (нежила будівля (літ. Г) загальною площею 2655,10 кв.м., за адресою м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 75) в користування Релігійній організації «Релігійна Громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви у м. Києві». Про це повідомили у римо-католицькій парафії святого Миколая в Києві.

У період розгляду справи сотні небайдужих громадян України, зокрема науковців, таких як Наталія Рубльова – історик, науковець та докторка філософських наук, релігієзнавець Людмила Филипович – саме вона зареєструвала петицію про повернення костелу –звернулися до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України з вимогою виконати рішення суду.

Представники громадської спілки «Свобода совісті» наголосили, що цей судовий процес є важливим кроком у відновленні справедливості та захисті прав католицької громади на користування власною культовою будівлею.

Настоятель парафії св. Миколая отець Павло Вишковський ОМІ, висловлюючи своє сподівання на відновлення справедливості, наголосив: те, що костел досі не повернули релігійній громаді,– це не лише порушення прав парафії, а й обманом понад 25 тисячі громадян, які понад рік тому підписали петицію на підтримку передачі і порятунку костелу, який попередні «власники» довели до руїни.

Нагадаємо, що упродовж тривалого часу католицька громада України неодноразово зверталася до державних органів з вимогою повернути їм приміщення костелу Святого Миколая, що його понад сто років тому збудували кияни, вірні Католицької Церкви. У 2005 році Указом Президента України Віктора Ющенка уряду та місцевим органам влади було доручено вжити необхідних заходів для передачі костелу Святого Миколая громаді. Незважаючи на чіткі інструкції, доручення так і не було виконано.

Символічно, що саме рік тому, 12 березня 2024 року, відбулася пресконференція «50 днів до повернення костелу св. Миколая парафії». На ній єпископ Широкорадюк сказав такі слова: «За храм треба боротися, бо при владі люди, які не бояться Бога». А настоятель костелу отець Павло наголосив: «У слова чиновників я не вірю, бо вони лунають вже 33 роки. Тільки дії мають значення». Ці слова залишаються актуальними. Костел чекає реальних дій.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]