У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Великій Британії триває судовий процес над п'ятьма громадянами Болгарії, які шпигували на користь Росії в європейських державах. Вони, зокрема, планували спостереження за авіабазою США в Великій Британії, де, на їхню думку, тренували українських військових. Шпигуни навіть розглядали викрадення одного військового та вивезення його до Москви або вбивство.

Про це пише The Telegraph з посиланням на дані суду Олд Бейлі.

Ватажком групи є 46-річний Орлін Русев. Він і 43-річний Бізер Джамбазов (на фото вгорі: The Telegraph) зізналися у змові з російським агентом під псевдо "Руперт Тіц", яким, за даними обвинувачення, є австрієць Ян Марсалек.

Інші троє членів групи – 33-річна Катрін Іванова, 30-річна Ваня Габерова та 39-річний Тихомир Іванчев – усі звинувачення заперечують.

Представниця обвинувачення, Елісон Морган К. С., заявила, що шпигуни використовували складне стеження за людьми та місцями. Вони використовували фальшиві особи та "впровадження передових технологій для отримання інформації".

Їм заплатили "значні суми грошей". У них знайшли 221 мобільний телефон, майже 500 сім-карт, десятки приладів для запису, 11 дронів, три IMSI-граббери, які можна використовувати для перехоплення даних із пристроїв, 91 банківську картку та 75 паспортів.

У суді стало відомо, що завдання для Руссева ставив Марсалек, якого "можна правильно назвати російським агентом" і який "діяв як посередник для російських спецслужб". Загалом робота на Росію цієї групи тривала з 2020 року до 2023, а в 2022 їм дали завдання стежити за військовою базою США в Штутгарті (Німеччина).

"Причина, чому це так цікаво для Росії, полягає в тому, що вважається, що це місце, де сили США тренують українських військових", – сказала сторона обвинувачення.

Ваня Габерова

Іванова

Морган додала, що зловмисники хотіли отримати особисті дані військових, які там перебували.

Іншим завданням шпигунів було стеження за розслідувачем Христо Грозєвим. За ним стежили з 2021 року, а серед варіантів обговорювали від викрадення його ноутбука і телефона до викрадення його самого і вбивства.

"Збираючи інформацію та передаючи її російській державі, обвинувачені наражали на небезпеку багато життів. Здійснюючи діяльність такого типу, заплановану на території Великої Британії, ці відповідачі діяли таким чином, що завдавало шкоди безпеці та інтересам Великої Британії", – додала Морган.

Суд дізнався, що не всі підсудні брали участь у всіх операціях, але кожна особа на лаві підсудних відіграла певну роль принаймні у двох.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні буде сухо, вдень близько 0°
18:06
Марина Данилюк-Ярмолаєва розповіла, навіщо ментально не-українська Банкова знов витягла покидька Поворознюка
16:05
Новини ТОП-шахрайства та VIP-корупції: Кабмін надав 23 млрд грн ДПСУ на закупівлю боєприпасів в обхід "Агенції оборонних закупівель". Ми на межі скандалу, - Згурець
14:02
Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"
13:39
На річці Оскіл та на кордоні з рф на Харківщині досі не побудовані фортифікації. Росіяни переходять Оскіл і далі - Борова, Ізюм, Балаклія, - Безугла
13:23
Тисяча книжок – майбутнім офіцерам НГУ
12:03
Безпідставне затягування справи: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо корумпованої судді Октябрського райсуду Полтави Марини Материнко
10:01
У Румунії на парламентських виборах перемагають демократичні сили
09:17
Байден помилував свого сина Гантера, Трамп емоційно відреагував
09:09
Канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]