У Генштабі роз’яснили норму закону на час воєнного стану, яка діє з 1992 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

Хвиля обговорень питання обмежень щодо людей призовного віку на час воєнного стану, напевне зумовила роз’яснення Генштабу інформації про заборону виїзду за межі місця перебування для призовників, військовозобов'язаних та резервістів без дозволу військкомату, оприлюдненого сьогодні.

Там зазначили, що заборона передбачена нормою закону про військовий обов'язок та військову службу, який діє з 1992 року.

У воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Щоб упорядкувати облік переміщених осіб, Генштаб розробив порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Дозвіл видається від 30 діб до року, залежно від категорії. Розглядається додаткове нормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адмінкордон у службових справах чи через особисту потребу.

"Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умов воєнного стану та ведення війни", – йдеться у повідомленні Генштабу.

Учора Запорізька обласна військова адміністрація повідомила, що військовозобов'язані мають отримати дозвіл для виїзду за межі місць перебування. Документ на виїзд можуть отримати лише певні категорії громадян.

Дозволи видаються таким категоріям:

- призовникам, які мають право на відстрочку від призову;
- особам призовного віку за наявності поважних причин (хвороба чи смерть рідних);
- військовозобов'язаним та резервістам, які не підлягають призову;
- військовозобов'язаним та резервістам, які були заброньовані на період мобілізації;
- в окремих випадках за рішенням керівника центру комплектування.

Дозвіл не потрібно отримувати:

- знятим з обліку;
- особам, які відбувають у відрядження та військовозобов'язаним, заброньованим на період мобілізації та на воєнний час;
- призовникам, військовозобов'язаним та резервістам, знятим з обліку для переміщення в іншу місцевість.

 

 «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]