У Московії та ОРДЛО незаконно утримують 444 українців - Денісова

|
Версия для печатиВерсия для печати

Загалом у РФ та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримуються 444 політв’язні та заручники.

Про це у Телеграмі написала Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова, вітаючи ухвалення парламентом Закону, який передбачає створення реєстру політв’язнів..

«Вітаю ухвалення Верховною Радою України Закону України «Про соціальний і правовий статус осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей» (№6104), який передбачає створення реєстру політв’язнів. Нарешті правовий статус 444 політв’язнів та заручників врегульовано», - поінформувала Денісова.

За її словами, цей Закон визначає підстави та процедури встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також передбачає низку соціальних гарантій.

Зокрема, цей документ закріплює можливість надання медичної та реабілітаційної допомоги, санаторно-курортного лікування особам, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Окрім того, після звільнення цих осіб передбачається відшкодування витрат на професійну правову допомогу, яка надавалася для захисту їхніх прав і законних інтересів.

Також Уповноважений ВРУ з прав людини поінформувала, що з цих незаконно утримуваних 444 осіб РФ наразі за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 українців, з яких 121 перебуває в ув’язненні (15 – в тимчасово окупованому Криму, 106 – на території РФ) та дев'ять осіб позбавлені права на свободу пересування.

«76 осіб уже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством», - написала український омбудсман.

Окрім того, за даними Денісової, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей у незаконному полоні перебуває 314 українців, з них 33 - жінки та 44 - військовослужбовці. Серед цих ув’язнених – багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники, зазначила вона.

«За кожним прізвищем у списку – людина зі своєю історією. Наш обов’язок – повернути на Батьківщину кожного з них», - поінформувала Денісова.

Як повідомлялося, 26 січня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей” (№6104), яким передбачається, серед іншого, створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]