У росії повернулися до сталінської практики судити вчених за "ізмєну родінє"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Співробітники Інституту теоретичної та прикладної механіки імені Християновича (росія) опублікували відкритий лист, у якому повідомили про арешт новосибірського фізика-аеродинаміка Валерія Звегінцева за підозрою у держзраді (стаття 275 КК РФ). Автори листа зазначають, що за останній рік силовики затримали трьох "видатних вчених-аеродинаміків": Анатолія Маслова, Олександра Шиплюка та Валерія Звегінцева. У тексті листа наголошується, що всі заарештовані відомі своїми "блискучими науковими результатами" та "завжди залишалися вірними інтересам країни".

У своєму зверненні співробітники РАН також пишуть, що трьох вчених було заарештовано "за виступи на міжнародних конференціях та семінарах, публікації у зарубіжних журналах з високим рейтингом, а також за участь у проектах з науковцями з інших країн". У той же час, як запевняють автори листа, перед публікацією в міжнародних журналах наукові статті Маслова, Шиплюка та Звегінцева кілька разів проходили через експертну комісію щодо наявності відомостей обмеженого доступу, але в них нічого виявлено не було.

Звегінцева, як випливає з картки на сайті Новосибірського обласного суду, заарештували 7 квітня 2023 року. У свою чергу джерело ТАРС у СВ РАН повідомило, що вченого затримали близько трьох тижнів тому і він перебуває під домашнім арештом. 

Приводом до підозр, за інформацією ТАРС, стала публікація в іранському журналі статті Звегінцева, присвяченій газовій динаміці. За словами співрозмовника агентства, перед публікацією робота пройшла дві експертизи щодо можливої секретності.

Валерій Звегінцев - доктор технічних наук, засновник лабораторії "Аерогазодинаміка великих швидкостей" Інституту теоретичної та прикладної механіки Сибірського відділення РАН.

У липні 2022 року в Новосибірську заарештували 75-річного професора, головного наукового співробітника Інституту теоретичної та прикладної механіки ЗІ РАН Анатолія Маслова. Він став другим вченим із Новосибірська, заарештованим за підозрою у держзраді. До цього силовики забрали з лікарні та відправили до СІЗО 54-річного Дмитра Колкера, якого було госпіталізовано з термінальною стадією раку підшлункової залози. Чоловік помер на третій день після затримання. СК не побачив у діях силовиків злочину.

За останні п'ять років у Сибірському відділенні Російської академії наук кримінальне переслідування ініціювали щодо 12 співробітників. За даними "Нової газети", у Росії за останні 20 років переслідуванню та арештам зазнали понад 30 учених: їх звинувачували у "шпигунстві та зраді Батьківщині". При цьому з 1999 року за вказаними статтями не було винесено жодного виправдувального вироку, максимум – справу припиняли на стадії попереднього слідства.

Вгорі: заарештовані за підозрою у держзраді співробітники РАН (зліва направо) Анатолій Маслов, Олександр Шиплюк та Валерій Звегінцев. Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]