Україна вперше в історії планує відмовитися від імпорту газу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Новий голова найбільшої енергетичної компанії України — «Нафтогазу» — Олексій Чернишов оголосив про намір досягти 2023 року амбітного завдання та вперше в історії України відмовитися від імпорту газу до країни.

Про це топ-менеджер розповів в інтерв'ю агентству Bloomberg.

За словами топ-менеджера, досягти поставленого завдання Україна зможе завдяки нарощуванню власного видобутку газу. Чернишов вважає, що «Нафтогазу» достатньо підняти видобуток на 8%, а приватним компаніям — на 16%, з урахуванням заборони на експорт палива, це має дозволити внутрішньому видобутку покрити внутрішній попит, і таким чином Україна вперше з 1991 року не імпортуватиме газ.

«Збільшення внутрішнього виробництва — наша стратегічна мета, і ми маємо робити це самі. Це не просто питання бізнесу – це питання виживання та незалежності України», – каже новий голова «Нафтогазу».

Однак реалізація плану залежить ще від одного чинника — збереження всієї діючої енергетичної інфраструктури в безпеці, що при активних бойових діях, що продовжуються, малоймовірно. Наразі наслідки руйнівних дій російських військових вже призвели до втрат компанії на загальну суму $1 млрд. Скептично на плани компанії дивиться і Міжнародний валютний фонд (МВФ), за оцінками якого Україні в 2023 році доведеться закупити 5 млрд кубів газу. Глава «Нафтогазу» вважає, однак, що подібний сценарій можливий у найгіршому випадку.

Чернишов наполягає, що Україна планомірно скорочує споживання газу та нарощує видобуток — останніми місяцями компанія скорочувала імпорт, закупивши лише половину від запланованого. Щоправда, скорочення постачання було викликано атаками Росії на українську енергосистему, зростанням внутрішнього видобутку приватними компаніями, а також скороченням споживання з боку населення. Чернишов визнає, що реалізувати план буде складно, тому компанія все ще готова імпортувати газ, згідно з прогнозами топ-менеджера Україна зможе обійтися закупівлями 2 млрд кубів.

Але це не наш основний план. Ми хочемо покладатися на себе», — каже голова «Нафтогазу».

Крім плану відмови від імпорту газу, Чернишов розповів, що компанія намагається домовитись зі своїми кредиторами про реструктуризацію боргів в умовах воєнного часу. «Нафтогаз» раніше вже оголосив дефолт за своїми єврооблігаціями, тоді уряд заборонив компанії витрачати гроші на погашення зобов'язань і зажадав від топ-менеджера домогтися реструктуризації, проте компанії не вдалося зробити це до дедлайну. На даний момент, за словами Чернишова, компанія продовжує вести переговори з кредиторами, він зазначає, що «Нафтогаз» усіма силами намагається зберегти свою репутацію і сподівається, що вони зможуть знайти вигідне для всіх рішення. 

Однак частина власників бондів «Нафтогазу» поки що відмовляється йти на поступки та реструктурувати борги компанії, вимагаючи перерахувати їм частину грошей одразу. Чернишов пояснює це бажанням спекулянтів здобути швидкі гроші. «Є власники облігацій зі спекулятивними амбіціями, оскільки ціна облігацій низька, і якщо вони куплять ці облігації та чинитимуть тиск, вони запрацюють гроші», — пояснює топ-менеджер. Загальна заборгованість компанії за трьома випусками євробондів перевищує $1,5 млрд, компанія з літа намагається реструктурувати цей борг.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]