Венедіктова розповіла, яким страшним та невловимим ворогом України є Ахметов


Після проведення аудиту генпрокурор Ірина Венедіктова увійшла у групу прокурорів у двох справах, у яких фігурує бізнес Ріната Ахметова.
Про це генпрокурорка сказала, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо її допису у Фейсбуці, у якому йшлося, що правоохоронці розслідують близько 200 справ, де фігурує бізнес Ахметова.
"Для чого був зроблений цей допис? Тому, що відразу почали спекулювати. Друзі, я в цей день відлітала у Вашингтон дуже надовго. Розуміючи, як працює правоохоронна система, генеральному прокурору треба було сказати, що колеги, ми знаємо кількість справ, ми знаємо, що там може відбуватися. Будьте ласкаві, не зробіть "супермаркет" за той час, поки мене не буде в країні, щоб я повернулася і зробила аудит. Повернулася і зробила. У дві справи увійшла в групу прокурорів, решта справ ще на вивчені", – сказала вона.
При цьому генпрокурорка відмовилася уточнити, про які саме провадження йдеться.
Як повідомлялося, у грудні 2021 року Венедіктова заявила, що активізує розслідування понад 200 справ, пов'язаних із "власником кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики", маючи на увазі Ахметова.
Одночасно генпрокурорка наголосила, що було здійснено попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень, і "з'ясувалося, що йдеться про більше ніж 200 справ". "Ці 200 справ – результат лише поверхової оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства у сфері вугільної промисловості та енергетики з орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень", - зазначила тоді Венедіктова.
Вона додала, що "з метою персоніфікувати відповідальність" увійде до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах.
Генпрокурор опублікувала свій допис невдовзі після пресконференції Президента Володимира Зеленського, на якій він заявив, що в українських спецслужб є інформація про переговори представників України і Росії про можливу участь Ахметова в державному перевороті.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 15:57
- Європарламент поставив Шредеру та Кнайсль ультиматум: або звільнення з "Роснефти", або персональні санкції
- 15:43
- Єврокомісія затвердила стратегічний план «Відновлення України»
- 15:13
- Кладовище танків: показали наслідки провальної переправи росіян через Сіверський Донець (ВІДЕО)
- 14:32
- "Червоний Хрест" реєструє всіх бійців, які виходять із заводу "Азовсталь"
- 14:19
- Європарламент запровадив на рік безмитну торгівлю з Україною
- 13:57
- Єврокомісія оприлюднила подробиці плану по відмові від викопних джерел енергії
- 13:45
- Зять путіна має прізвище Зеленський. І він живе не в росії
- 13:17
- Моравецький: путіна потрібно ізолювати, а не "зберігати йому обличчя"
- 12:26
- Переробники текстилю в росії втратили 85% сировини через західні санкції
- 12:05
- У Харкові знесли пам'ятник князю Олександру Невському
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .