Високий Суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів Коломойського та Боголюбова

|
Версия для печатиВерсия для печати

Високий Суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Про це свідчить рішення суду у справі BL-2017-000665, повідомила пресслужба банку у коментарі ЕП.

Зазначена справа стосується намагання ПриватБанку повернути виведені напередодні націоналізації кошти з банку та погасити невиконані зобовʼязання банку щодо рефінансування.

ПриватБанк клопотав про арешт активів відповідачів на період розгляду справи в розмірі $3 млрд, і у 2017 році Високий Суд Лондона ухвалив рішення на користь банку. Таким чином було накладено всесвітній арешт на активи Ігоря Коломойськогота Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, ними контролюються.

Своїм рішенням від 31 січня 2023 року суд, за клопотанням ПриватБанку, постановив фактично розширити можливості для всесвітнього арешту активів.

У ПриватБанку назвали це рішення «надзвичайно позитивною подією для банку».

Першочерговий арешт було накладено на певну визначену кількість активів. Натомість у ході подальших засідань з’являлася інформація про активи ексакціонерів банків, про які раніше не було відомо, і останнє судове рішення дає змогу накладати на ці активи нові арешти, пояснили в банку.

Там вважають, що це рішення забезпечить ефективне застосування примусового виконання будь-якого судового рішення, отриманого після слухання по суті, що має розпочатися у червні 2023 року.

У грудні 2017 року вже державний ПриватБанк звернувся до Високого суду Лондона з позовом про повернення виведених активів колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим і пов’язаними з ними британськими компаніями на суму понад $2,5 млрд та домігся всесвітнього арешту їхніх активів.

У грудні 2018 року суд визнав позов невідповідним його юрисдикції, проте банк оскаржив це рішення в Апеляційному суді Англії та Уельсу у жовтні 2019-го. Припис суду про всесвітній арешт активів лишився чинним до винесення судового рішення по суті, а сума збитків з урахуванням нарахованих процентів зросла до $3 млрд.

З урахуванням позовів банку проти колишніх власників до судів США, Ізраїлю та Кіпру загальна сума претензій до колишніх власників у закордонних юрисдикціях – понад $10 млрд.

У 2016 році держава витратила на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку $5,5 млрд. Суму збитків підтвердили детективи агенції Kroll, які проводили forensic audit банку після його націоналізації.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні сухо, повітря прогріється до +20°С
19:11
Юрій Бутусов: Чому Україна перемагає, але може програти
18:46
"9 травня цього року росіяни в Донецьку не зустрічатимуть": командир підрозділу ЗСУ – про контрнаступ на Донбасі (ВІДЕО)
18:15
УПЦ МП: приниження перед скасуванням
17:40
Митрополит Епіфаній прийняв священника, який із громадою перейшов до ПЦУ (ФОТО)
17:14
Сі-фактор: Росія потрібна Китаю, щоб тягати каштани з вогню
16:43
Особовий склад щодня збільшується" - грузинські добровольці їдуть в Україну, незважаючи на опір уряду у Тбілісі (ВІДЕО)
16:18
Брехливу суддю-вірянку УПЦ МП, яка відмовилася декларувати доходи, виправдали
15:38
Дати по маківці: якими боєприпасами Україна атакуватиме російську армію з неба
15:19
Екскомандир львівського "Беркуту" Пацеляк отримав підозру в організації теракту та умисних вбивств мітингувальників на Майдані у 2014 році

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]