Високий Суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів Коломойського та Боголюбова

Високий Суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Про це свідчить рішення суду у справі BL-2017-000665, повідомила пресслужба банку у коментарі ЕП.
Зазначена справа стосується намагання ПриватБанку повернути виведені напередодні націоналізації кошти з банку та погасити невиконані зобовʼязання банку щодо рефінансування.
ПриватБанк клопотав про арешт активів відповідачів на період розгляду справи в розмірі $3 млрд, і у 2017 році Високий Суд Лондона ухвалив рішення на користь банку. Таким чином було накладено всесвітній арешт на активи Ігоря Коломойськогота Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, ними контролюються.
Своїм рішенням від 31 січня 2023 року суд, за клопотанням ПриватБанку, постановив фактично розширити можливості для всесвітнього арешту активів.
У ПриватБанку назвали це рішення «надзвичайно позитивною подією для банку».
Першочерговий арешт було накладено на певну визначену кількість активів. Натомість у ході подальших засідань з’являлася інформація про активи ексакціонерів банків, про які раніше не було відомо, і останнє судове рішення дає змогу накладати на ці активи нові арешти, пояснили в банку.
Там вважають, що це рішення забезпечить ефективне застосування примусового виконання будь-якого судового рішення, отриманого після слухання по суті, що має розпочатися у червні 2023 року.
У грудні 2017 року вже державний ПриватБанк звернувся до Високого суду Лондона з позовом про повернення виведених активів колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим і пов’язаними з ними британськими компаніями на суму понад $2,5 млрд та домігся всесвітнього арешту їхніх активів.
У грудні 2018 року суд визнав позов невідповідним його юрисдикції, проте банк оскаржив це рішення в Апеляційному суді Англії та Уельсу у жовтні 2019-го. Припис суду про всесвітній арешт активів лишився чинним до винесення судового рішення по суті, а сума збитків з урахуванням нарахованих процентів зросла до $3 млрд.
З урахуванням позовів банку проти колишніх власників до судів США, Ізраїлю та Кіпру загальна сума претензій до колишніх власників у закордонних юрисдикціях – понад $10 млрд.
У 2016 році держава витратила на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку $5,5 млрд. Суму збитків підтвердили детективи агенції Kroll, які проводили forensic audit банку після його націоналізації.
В тему:
- Високий суд Лондона відмовився від справи Приватбанку проти Коломойського – ЗМІ
- Нові обвинувачення Коломойському та Боголюбову висунули США
- Венедіктова другий місяць блокує вручення підозр у справі Приватбанку, щоб врятувати Коломойського від правосуддя США
- Санкції проти Коломойського базувалися на достовірній інформації – Держдеп
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У четвер в Україні сухо, повітря прогріється до +20°С
- 19:11
- Юрій Бутусов: Чому Україна перемагає, але може програти
- 18:46
- "9 травня цього року росіяни в Донецьку не зустрічатимуть": командир підрозділу ЗСУ – про контрнаступ на Донбасі (ВІДЕО)
- 18:15
- УПЦ МП: приниження перед скасуванням
- 17:40
- Митрополит Епіфаній прийняв священника, який із громадою перейшов до ПЦУ (ФОТО)
- 17:14
- Сі-фактор: Росія потрібна Китаю, щоб тягати каштани з вогню
- 16:43
- Особовий склад щодня збільшується" - грузинські добровольці їдуть в Україну, незважаючи на опір уряду у Тбілісі (ВІДЕО)
- 16:18
- Брехливу суддю-вірянку УПЦ МП, яка відмовилася декларувати доходи, виправдали
- 15:38
- Дати по маківці: якими боєприпасами Україна атакуватиме російську армію з неба
- 15:19
- Екскомандир львівського "Беркуту" Пацеляк отримав підозру в організації теракту та умисних вбивств мітингувальників на Майдані у 2014 році
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .