Єврокомісія скасувала ПДВ і мита на гуманітарну допомогу Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейська Комісія скасувала митні збори та ПДВ на всі товари, що імпортуються до ЄС із третіх країн та призначені для надання надзвичайної допомоги громадянам України, які постраждали від війни.

Така інформація оприлюднена на сайті Європейської Комісії.

«Європейська Комісія сьогодні ухвалила рішення, яке дозволяє країнам-членам тимчасово скасовувати митні збори та ПДВ на імпорт із третіх країн предметів харчування, а також ковдр, наметів, електричних генераторів та іншого обладнання, що призначене для життєзабезпечення українців, які постраждали від війни. Цей захід, прийнятий за запитом країн-членів, застосовуватиметься ретроспективно з 24 лютого 2022 року і буде чинним до 31 грудня 2022 року», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з початку російського вторгнення в Україну, більше 14 мільйонів людей, або близько 30 відсотків населення України, опинилися в положенні переміщених осіб.

Більше 6,2 мільйона українців прибули в ЄС, ще близько восьми мільйонів людей, що були вимушені покинути свої домівки, залишаються в Україні. Ці обставини спричиняють тиск на країни-члени, які продовжують надавати гуманітарну допомогу великій кількості біженців від війни, включаючи переміщених осіб, що залишаються на території України, для запобігання голоду та хворобам.

«Війна (росії – ред.) проти України спричинила нечувані страждання, але також продемонструвала глибину європейської солідарності. Цей захід (скасування митних зборів та ПДВ - ред.) допоможе країнам-членам надавати допомогу українцям, що перебувають у ЄС або у своїй країні, шляхом спрощення доставки предметів життєзабезпечення. Це абсолютно правильні дії», - зазначив з цього приводу єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні (Paolo Gentiloni).

Як йдеться у роз’ясненні Єврокомісії, митні збори та ПДВ не збиратимуться з товарів, що імпортовані до країн ЄС за участю державних установ, включаючи лікарні та місцеві органи влади, або доброчинними чи гуманітарними організаціями, які діють за дозволом національних органів влади.

Зазначене рішення доповнює правила щодо стягнення ПДВ, які були ухвалені у квітні поточного року та дозволили країнам-членам робити винятки щодо зборів для внутрішнього постачання товарів та надання послуг, призначених для допомоги жертвам надзвичайних подій.

Від початку російського вторгнення в Україну ЄС виявив солідарність із Україною та продовжує надавати їй суттєву політичну, економічну, фінансову, військову та гуманітарну допомогу. ЄС уперше в історії прийняв так звану Директиву тимчасового захисту, яка надає право на проживання, роботу та соціальне забезпечення українцям, що рятуються від війни на території Євросоюзу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]