Втрати АПК України через війну: як скоротилося виробництво м’яса, молока та яєць

|
Версия для печатиВерсия для печати

Аграрії скаржаться, що збільшився розрив між світовими та внутрішніми цінами.

За підсумками минулого року виробництво зернових культур скоротилося на 37% в порівнянні з попередніми рекордними показниками 2021 р. і становить близько 53,9 млн т. Виробництво олійних культур знизилось на 24% і становить 17,5 млн т. Про це свідчить аналітика асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Крім того, виробництво всіх видів м’яса торік скоротилося на 11% порівняно з 2021 р. і було на рівні 3 млн т, молока — 7,7 млн т (-12%) та яєць — 11,6 млрд шт. (-18%).

Було експортовано 38,4 млн т зернових культур, що на 24% менше аналогічного показника минулого року, 7,9 млн т олійних культур (в 2,1 раза більше) та 4,6 млн т рослинних олій (-17%).

«Втім, найбільш болючою та вагомою проблемою для подальшої діяльності аграріїв є збільшення розриву між світовими та внутрішніми цінами. Якщо до початку війни цей розрив становив близько $40 на тонні, то зараз — близько $150 на тонні для зернових. А це додаткові витрати виробника, які включають логістичні затрати, страхування та всі ризики, котрі тепер несе лише українська сторона», — додали в УКАБ.

Фото і графіка latifundist.com

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]