З 2023 року обрахування будівництва і ремонту доріг йтиме за євростандартами

|
Версия для печатиВерсия для печати
2022 рік стане останнім історії України, коли ми використовували застарілі методи обрахунку в дорожній галузі. Два мiсяцi тому почала діяти нова Методика ціноутворення дорожніх робіт, яка у тому числі передбачає перехід від радянських кошторисних норм до міжнародно визнаних світових стандартів.
 
Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України у Мустафа Найєм. 
 
«138 країн світу вже понад 40 років користуються системою CESMM - Стандартного методу вимірювання в цивільному будівництві, розробленому британськими інженерами. Якщо дуже просто, CESMM – це класифікатор видів будівельних робіт, які має виконати підрядник. Коди чітко і однозначно визначають вартість, перелік і обсяг замовлених робіт. CESMM використовується в різних формах контрактних документів, у тому числі NEC, FIDIC та ICC у всьому цивілізованому світі», — повідомив він.
 
Тепер цією системою зможуть користуватись і наші українські проєктувальники, кошторисники та підрядники. На прохання учасників ринку ми створили інформаційний довідник з переліком найпоширеніших закодованих за CESMM4 робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг. 
 
Для фахівців галузі це своєрідна шпаргалка, яка дозволить полегшити роботу. Автори довідника залишили можливість коментувати документ та удосконалювати якщо це знадобиться.
 
Довідник можна знайти за посиланням 
 
Вже у січні український переклад CESMM4 з’явиться на світовій мапі будівельників. Наразі ми завершили перемовини з Інститутом цивільних інженерів Великої Британії щодо офіційної публікації для загального доступу останньої версії стандарту, який переклали фахівці ДерждорНДІ.

В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:01
Касьянов - безголовій владі: "Язик прикусіть, і мовчіть, недоумки"
17:02
Сирійські повстанці повністю захопили провінцію Ідліб
16:07
Торгівля ЄС з росією фактично припинилася
14:09
Михайло Винницький: Як відбуваються реформи у вищій освіті
12:09
Корсун: Стратегії влади «роль кібербезпеки перебільшена» виповнилося 5 років
10:40
45% чоловіків, які були "обмежено придатними", після повторної ВЛК визнають придатними - Генштаб
08:00
Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сіл
01:01
Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
00:01
Президент призначив генерала Драпатого командувачем Сухопутних військ ЗСУ, а полковника Апостола заступником Сирського
20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]