Закон про соцзахист політв’язнів та військовополонених ухвалила Рада

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада ухвалила закон “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей” (№6104).

За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів.

Так, закон розроблено з метою створення законодавчих механізмів соціального та правового захисту осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, членів сімей таких осіб, визначення підстав та процедур встановлення зазначеного факту.

Документ визначає підстави для встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Йдеться, зокрема, про надання особою або її законним представником, або членом сім'ї заяви, поданої за зразком, встановленим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Крім цього, особа має надати документи щодо достовірності фактів, наведених у заяві, витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань щодо наявності (відсутності) відомостей про кримінальне провадження щодо особи, а також повідомлення органів сил безпеки та сил оборони стосовно особи.

Законом передбачається створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Згідно з текстом законодавчого акту, комісія є спеціальним постійно діючим органом, який утворюється при центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, Автономної Республіки Крим і міста Севастополя.

Окрім цього, документом пропонується створити Єдиний реєстр осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Так, це електронна база даних, призначена для реєстрації, зберігання, захисту, обробки, використання інформації про осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, членів сімей таких осіб. Єдиний реєстр створюється, зокрема, задля забезпечення внесення рішень Комісії про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також про визнання людини членом сім'ї особи, щодо якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, обліку таких осіб та членів їх сімей, реалізації такими особами та членами їх сімей права на соціальний і правовий захист, адміністрування потреб таких осіб та членів їх сімей.

Водночас закон передбачає низку соціальних гарантій для таких осіб. Зокрема, людям, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або членам її сімей під час перебування такої особи в місцях несвободи надається щорічна державна грошова допомога. Одноразова державна грошова допомога надається особам, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення. Крім цього, одноразова державна грошова допомога у разі загибелі (смерті) такої особи, смерть якої настала під час перебування в місцях несвободи, або смерті людини, звільненої з місць несвободи, упродовж року після її звільнення, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов'язаних з перебуванням у місцях несвободи, надається членам сім'ї, батькам чи утриманцям загиблої (померлої) особи. Порядок призначення, виплати та розмір допомог встановлюються Кабінетом Міністрів України. Також зазначається, що особі, щодо якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або членам її сім'ї за рішенням органів місцевого самоврядування може надаватися грошова допомога за рахунок місцевих бюджетів.

Крім того, документом на законодавчому рівні закріплено медичну та реабілітаційну, у тому числі психологічну, допомогу, санаторно-курортне лікування особам, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Законом також визначено гарантії відшкодування витрат на професійну правову допомогу, що надавалася таким особам для захисту їх прав і законних інтересів.

Своєю чергою, законодавчий акт передбачає, що такі особи мають першочергове право на забезпечення жилими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 27 вересня 2021 року зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №6104 "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей".

Верховна Рада ухвалила відповідний документ у першому читанні 16 грудня 2021 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:45
Пентагон зараз не планує постачати системи Patriot зі США Україні
20:33
В Україні 30 листопада без опадів, лише у більшості північних областей вночі невеликий сніг
19:08
Китай відмовився визнавати російську страховку суден із нафтою з Росії
18:07
Україна почала серійне виробництво боєприпасів калібру 152 мм
17:11
НАТО збільшить допомогу Києву для боротьби з російським агресором, однак про вступ України до Альянсу наразі не йдеться
16:22
Внаслідок відключення світла після російських ракетних ударів у шість разів збільшилася кількість загиблих у ДТП
16:01
Угорщина з 2017 року блокує участь України в засіданнях НАТО - МЗС
15:45
Оголошено підозру шістьом російським військовим-мародерам - Нацполіція
15:11
ДБР затримало заступника міського голови Херсону з команди зрадника Сальдо
14:10
Внутрішній фронт: депутати свідомо пішли на підрив реформи Конституційного Суду

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]