80% енергетичних потужностей України припинять працювати вже невдовзі - керівник "Енергоатому"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україні необхідно збудувати 14 нових блоків АЕС до 2040 року, оскільки 13 із 15 атомних енергоблоків до того часу мають бути виведені з експлуатації через вичерпання терміну роботи. Про це заявив керівник НАЕК "Енергоатом" Петро Котін у своїй статті "Країна реальних реакторів", що розміщена на сайті компанії.

"До 2040 року обсяги споживання електроенергії в Україні зростуть щонайменше у півтора раза й водночас 13 із 15 атомних енергоблоків, що нині працюють, мають бути зупинені. На той час вони відпрацюють свій життєвий цикл навіть після продовження термінів експлуатації", - зазначив Котін.

При цьому, теплову генерацію, за його словами, потрібно буде закрити ще раніше - до 2035-го.

"Вона припинить працювати набагато раніше через нерентабельність, поганий технічний стан і відмови від фінансування модернізації ТЕС", - прогнозує керівник "Енергоатому".

"Отже, зовсім невдовзі настане момент, коли майже 80% енергетичних потужностей країни припинять працювати. Якщо зараз не розпочати щось робити, генерації з відновлюваних джерел енергії сонця та вітру, з огляду на технологічні особливості, не відшкодують ці втрати", - попереджає Петро Котін.

Він зауважив, що за розрахунками "Енергоатому", для плавної заміни потужностей атомної генерації й задоволення попиту в електроенергії необхідно побудувати 14 нових енергоблоків АЕС.

"Три з них будуть розташовані на Хмельницькій АЕС, по одному – на Запорізькій, Рівненській та Південноукраїнській АЕС та ще вісім – на двох нових атомних електростанціях", - нагадав про плани Котін.

Він також зауважив, що наразі вітчизняна ядерна енергетика посідає в Європі друге місце (без урахування РФ) після Франції за кількістю енергоблоків та досвідом їх експлуатації (490 реакторо-років). Що стосується реакторів АР-1000, із будівництвом яких допомагатиме американська компанія, то вони мають дуже високий коефіцієнт використання встановленої потужності – 93%, та збільшений паливний цикл – 18 місяців. Реактор може працювати в маневрових режимах у діапазоні від 20% до 100% навантаження.

Нагадаємо, у серпні 2021 року НАЕК "Енергоатом" підписав угоду з Westinghouse electric про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а у подальшому ще чотирьох блоків. 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]