84% українців вірять популістам, а 90% вважають за потрібне держрегулювання цін на продукти (ОПИТУВАННЯ)


84% українців підтримують популістську політику, а 59% не лише підтримують, а й вважають її реалістичною.
Про це свідчать результати опитування Міжнародної дослідницької компанії Kantar TNS на замовлення Центру економічної стратегії.
Дослівно: "У середньому 59% українців підтримують та вважають реалістичними популістські політики. Більш того, в середньому 84% просто підтримують популістські політики".
"Такі цифри є небезпечними для економіки. Вони означають, що більшість українців не лише підтримують абстрактну популістську політику, але й вірять, що її можна втілити у життя, а отже будуть вимагати від політиків її втілення".
Деталі: Найбільш схильні підтримувати таку політику економічно вразливі верстви населення (люди, що мають менше можливостей для реалізації у освіті, працевлаштуванні, тощо) та, меншою мірою, люди, які не проявляють критичного мислення у повсякденному житті.
Відзначається, що прихильники популізму частіше за все живуть в селах, не мають вищої освіти або отримують маленькі зарплати.
Разом з тим, відмінності щодо підтримки популізму залежно від віку чи регіону – несуттєві.
Соціологи також з’ясували, що знизити рівень підтримки популізму можливо.

Для цього рекомендують:
- Приділяти особливу увагу вразливим групам населення. Зокрема, держава має покращувати якість освіти в селах, стимулювати роботодавців до створення більшої кількості робочих місць, створювати спецпрограми, спрямовані на покращення можливостей для цих груп людей.
- Пропонувати альтернативи популізму. Зокрема, при комунікації щодо шкідливості популізму слід наголошувати, що існують альтернативні, більш реалістичні способи вирішення певної суспільної проблеми.
- Адаптувати аргументи під кожну окрему цільову аудиторію, не зловживати емоційно забарвленою риторикою.
- Розвивати критичне мислення. Люди з вищим рівнем критичного мислення в повсякденному житті є менш схильними підтримувати популізм і у сфері економіки, адже критичне мислення допомагає зрозуміти, що довгострокові наслідки популістської політики будуть негативними. Для зменшення підтримки популізму держава має приділити увагу розвитку критичного мислення з дитинства. Наприклад, шляхом внесення змін до шкільної програми, в якій більше часу приділялося б аналізу та критичному мисленню замість запам’ятовування фактів, а також використання досвіду інших країн з проведення інформаційних кампаній.
Дослідження проводилися у лютому-березні 2019 року. Загалом опитали 2000 респондентів від 18 років і старше, які проживають у всіх областях України (крім АР Крим та окупованих територій Донбасу) та м. Києві.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок дощі та мокрий сніг на сході України, у Карпатах до -13°С
- 18:02
- Екс-заступник міністра оборони розказав про урядову ІТ-мафію
- 16:48
- ЄС планує надати Україні військову допомогу на €40 мільярдів - Каллас
- 15:27
- Антиукраїнська діяльність: суддя Васильєва звільнила від відповідальності Мецгера, Тельбізова та Осіпова за напад на українського журналіста Михайла Ткача
- 12:30
- Замість потужного "Плану перемоги" Зеленського з'явилися не менш потужні "червоні лінії" Сибіги
- 10:01
- США виходять з групи, яка розслідує злочини росії в Україні
- 08:00
- Рубіо розповів про новий світовий економічний порядок
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень 17 – 23 березня
- 19:29
- "Пане президенте, ваша обізнаність про стан справ в ЗСУ вражає!" - Безугла прокоментувала останні призначення в ЗСУ
- 17:39
- Вбивця патріота Ганула Сергій Шалаєв тривалий час перебував на лікуванні і не прибув із відпустки, - 28 ОМБр
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.