90% енергоблоків українських ТЕС працюють понад встановлений термін

|
Версия для печатиВерсия для печати

68 із 75 енергоблоків українських теплоелектростанцій, тобто 90%, експлуатується понад відведений проєктний термін. Також 95% розподільчих електричних мереж перебувають у незадовільному стані.

Про це свідчить звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів виділених Державній інспекції енергетичного нагляду у 2019-20 роках.

"Технічний стан обладнання, що використовується в енергетиці наближається до критичного через високий ступінь зношеності і є джерелом підвищеної небезпеки, призводить до необхідності позапланових відключень споживачів від електро- та теплопостачання", - наголошується у звіті.

Внаслідок цього кількість технологічних порушень в опалювальний період 2019-2020 років зросла в 3,7 раза у порівнянні з опалювальним періодом 2016-2017 років - з 1353 до 4969 випадків.

Також у 2020 році в порівнянні з попереднім роком збільшилась кількість відмов технічного обладнання на станціях.

Зокрема, кількість відмов на АТ “ДТЕК “Дніпроенерго” зросла із 60 до 78 випадків, на ПАТ “Слов’янська ТЕС” – з 4 до 21 випадків, на  ТОВ “ДТЕК “Східенерго” - з 11 до 58 випадків, а на ПрАТ НЕК “Укренерго” - з 82 до 93 випадків.

Попри це Держенергонагляд у вказаний період не провів  жодного контрольного заходу, не видав жодного припису чи штрафу та не ініціював зупинок енергетичного обладнання.

Як зазначено у звіті, причиною цього є те, що урядом не вжито дієвих заходів щодо створення Держенергонагляду, який зареєстрований, як юридична особа з 29 жовтня 2018 року. У держбюджеті на 2019 рік  не передбачалось коштів на функціонування структури, а штатний розпис у повному складі за два роки так і не був сформований.   

Постійні зміни міністрів енергетики також негативно позначилися на організації діяльності Держенергонагляду. Все це призвело до того, що фактично Держенергонагляд приступив до виконання основних завдань у 2020 році. Тоді ж було сформовано перелік близько 60 тисяч об’єктів, які підлягають державному енергетичному нагляду.

Однак, через дію законодавчих обмежень щодо запобігання виникненню і поширенню COVID-19  перевірки Держенергонагляду були заборонені.

Аудитори зауважують, що через прогалини у законодавстві державний нагляд  у сфері експлуатації об’єктів газової інфраструктури взагалі не здійснює жодний орган виконавчої влади. Відповідальність за безперебійність і безпечне постачання газу до кінцевого споживача покладається на оператора газотранспортної системи.

Нагадаємо, група ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова контролює майже 80% теплової генерації та володіє акціями семи енергорозподільчих компаній, через які в 2021 році буде поставлено більше 40% електрики. Також група контролює майже 90% експорту електроенергії до країн Європи. 

Слов’янська ТЕС входить до структури ПАТ “Донбасенерго”, яким володіє Максим Єфімов, народний депутат групи “Довіра”.


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]