АМКУ: Герег не покарали за роботу всупереч локдауну, тому що поліція складала протоколи з помилками

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Антимонопольний комітет України не ухвалив жодного рішення про штрафування мережі «Епіцентр» за порушення добросовісної конкуренції — а саме роботу під час запровадженого через COVID-19 карантину. Причиною стала відсутність вироків суду, які б це підтверджували.

Про це повідомила пресслужба АМКУ, зазначає Громадське.

9 серпня експертка «Ліги антитрасту» Юлія Коробкова заявила, що Антимонопольний комітет України за результатами перевірки діяльності мережі гіпермаркетів «Епіцентр» «не виявив ознак порушення» постанови уряду про роботу закладів під час локдауну 2020 року.

Йдеться про постанову від 12 березня, яка дозволяла роботу лише тих закладів, що продавали їжу, ліки, засоби гігієни, пальне тощо за умови дотримання соціальної дистанції та наявності масок або респіраторів у споживачів.

Але тоді деякі мережі — зокрема «Епіцентр» і «Нова лінія» — продовжили роботу всупереч цим правилам, продаючи й побутові товари. Тодішній глава МВС Арсен Аваков у травні 2020 року заявляв, що на «Епіцентр» склали 29 протоколів.

У травні 2020 року АМКУ заявляв, що перевірить, чи не є діяльність цих великих мереж порушенням правил добросовісної конкуренції, якщо порівняти з меншими підприємцями, які були змушені призупинити діяльність або взагалі закритися.

Тепер Комітет пояснює, що може ухвалити таке рішення лише в разі підтвердження від суду — саме там розглядаються адмінпротоколи про порушення карантину. Але станом на 31 травня 2021 року жодного судового рішення стосовно «Епіцентру» чи «Нової лінії» в реєстрі немає.

За даними АМКУ, причиною цього стали помилки в протоколах, які складали поліцейські, а також «малозначність вчиненого правопорушення, що карається виключно усним зауваженням». Комітет наголошує, що не ухвалював рішення щодо порушення правил конкуренції «Епіцентром» чи «Новою лінією».

Це не єдиний випадок порушення «Епіцентром» постанови уряду щодо карантину. У листопаді 2020 року, коли в Україні запровадили так званий карантин вихідного дня, мереж оголосила «72-годинну п'ятницю». Цю (як з'ясувалося, жартівливу) фразу різко розкритикувало МОЗ і МВС.

За 2020 рік суди стягнули майже 52 мільйони гривень штрафів за порушення карантину, а ще майже три мільйони були сплачені добровільно, заявляла Державна судова адміністрація. Станом на березень 2021 року в судах перебували понад 89 тисяч справ за адмінпротоколами про порушення карантину.

«Аргумент»

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]