АМКУ вважає, що російський «Північний потік-2» не порушує прав та інтересів українців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Антимонопольний комітет відмовив «Лізі антитрасту» у розгляді звернення щодо антиконкурентних наслідків дій компаній — учасниць проєкту «Північний потік-2» через те, що його будівництво нібито жодним чином не стосується наших прав та інтересів.

Багато фахівців, експертів ринку та політиків вказують на те, що газопроводи «Північний потік» і «Турецький потік» є альтернативою українській системі транзиту газу з Росії до країн Європи. А після введення в експлуатацію потужностей газогону «Північний потік-2» Україну взагалі можуть виключити з цього ринку, зазначає видання Наші Гроші.

Це загрожує нам втратою значної частини доходів бюджету від транзиту, суттєвими витратами, які ми будемо змушені понести на утримання газопроводу, банкрутством державної компанії, що займалася транспортуванням ним газу. Та що найважливіше, це загроза для нашої національної безпеки, що робить нас вразливою та легкою мішенню для сусідки-агресорки.

Через це Україна змушена шукати нові й нові інструменти для протидії «Північному потоку-2». І антитрастові мають бути в числі основних. Адже об’єднання конкурентів у рамках одного проєкту, наслідком реалізації якого буде усунення лідером об’єднання свого основного конкурента з ринку, — це антимонопольна справа. А враховуючи, що усувають з ринку саме українську компанію, то Антимонопольний комітет України має більш ніж достатньо приводів, щоб дослідити ситуацію, оцінити ризики та вжити заходів, аби ці ризики мінімізувати.

Тому в червні 2021 року «Ліга антитрасту» подала заяву до Антимонопольного комітету щодо необхідності розслідувати антиконкурентний вплив дій учасників проєкту з будівництва та експлуатації газопроводу «Північний потік-2», які можуть призвести до усунення українських компаній з ринку транзиту природного газу. Й була переконана, що АМКУ має вхопитися за таку можливість стати на захист українських інтересів і справедливих конкурентних правил.

Проте через місяць ми отримали від АМКУ відписку. Відомство відмовилося навіть розглядати наше звернення, не перевірило жодного із зазначених у ньому фактів і практично самоусунулося від проблеми.

Використана підстава для такої бездіяльності вражає своїм цинізмом. Відомство зазначає, що ми не надали інформації щодо безпосереднього і негативного впливу на наші права внаслідок дій учасників міжнародного консорціуму «Північний потік-2», а отже, розглядати заяву та інформацію в ній не буде.

На жаль, дива знову не сталося, і в черговий раз Антимонопольний комітет продемонстрував свою безхребетність, беззубість і байдужість до національних інтересів. І за таку опортуністичну щодо українців поведінку вони ще й хочуть отримувати вдесятеро більшу заробітну плату, для чого зараз надзусиллями просувають відповідний законопроєкт у парламенті.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме на півночі та заході України, вдень до +21°С
19:10
Чому українці не повертаються на деокуповані території
18:45
Андрій Римарук: Перехід в тактичну паузу буде ще більшим викликом, аніж повномасштабне вторгнення
18:15
Від держави та українських меценатів грошей не беремо, щоб нам не диктували, кого лікувати поза чергою - засновниця реабілітаційного центру Next Step Ukraine Ірина Ващук-Дісіпіо
17:48
Незаконні прибудови, меблевий цех: що виявив аудит у лаврі (ФОТО)
17:17
Юрій Бутусов: Резонансна корупційна справа НАБУ щодо оточення Зеленського Резонанс
16:47
Президент Фінляндії підписав закони про вступ країни до НАТО
16:20
У справі про корупцію у Фонді держмайна сліди ведуть у кабінети вищого рівня — Шабунін
15:40
Депутат-плагіатор Бабак услід за Лісовим подав дисертацію на перевірку
15:12
Парламент Ісландії визнав Голодомор геноцидом українського народу

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]