Бізнесмену, який викрив корупцію Семочка, «шиють» справу, — ЗМІ
Розслідування кримінального провадження проти Сергія Христинченка, який розповів про вимоги хабарів і тиск з боку управління Сергія Семочка в програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом”, стрімко завершилося після виходу сюжету в ефір.
Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової на bihus.info. Христинченко працює директором департаменту в компанії «Діавіта», що займається постачанням діалізних препаратів.
10 жовтня, через тиждень після виходу програми в ефір, Вінницька місцева прокуратура затвердила обвинувальний акт у кримінальному провадженні, де Христинченко є одним з трьох фігурантів.
Ця справа (№ 42016101070000154) була розпочата ще влітку 2016 року і розслідувалася спільно столичною прокуратурою і Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки, простими словами - очолюваною Семочком економічною контррозвідкою СБУ.
Під час підготовки сюжету Христинченко називав кримінальні справи проти “Діавіти” тиском з боку СБУ через відмову фірми платити хабарі спецслужбі. «Їм дуже важливо було показати, що НЕ платити - не можна”, - переконаний Христинченко.
Кримінальне провадження стосується тендерів, у яких приймала участь “Діавіта”. За версією слідства, Христинченко (організатор) з головним спеціалістом-нефрологом МОЗ та завідувачкою Центру нефрології і діалізу Вінницької обласної клінічної лікарні (співучасники), змовилися замість відкритих конкурентних торгів організувати закупівлю лікарнею діалізних препаратів саме у “Діавіти” - за неконкурентною переговорною процедурою і за завищеними цінами.
Для цього, на думку слідства, спеціаліст МОЗ готував роз’яснення щодо неможливості заміни виробника препаратів у хворих на ниркову недостатність. Ці роз’яснення і стали підставою для проведення саме переговорної процедури в одного учасника, який є єдиним постачальником препаратів від виробника, чиїми препаратами вже лікуються хворі. Неправомірна вигода від завищення ціни, на думку слідчих, мала скласти 3,5 млн грн.
Ця закупівля за переговорною процедурою так і не відбулася через втручання Антимонопольного комітету (її оскаржував постачальних препаратів іншого виробника). Однак, на думку слідства, злочин не було закінчено з причин, які не залежали від волі підозрюваних. Відповідно, всіх трьох підозрюють у завершеному замаху на злочин, який міг полягати у зловживанні службовим становищем, службовому підробленні і привласненні державних коштів.
Цікаво, що у травні 2018 р, ГУ Нацполіції у Вінницькій області (в якого провадження опинилося після низки передач) постановило справу закрити – у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Копію постанови Bihus.Info надав Христинченко.
У постанові про закриття провадження зазначено, що виставлена "Діавітою" на переговорній процедурі ціна була завищеною - тому що згодом за результатами відкритого тендеру цей же препарат у цієї ж фірми закупили суттєво дешевше. Однак факту зловживання службовим становищем з боку медчиновників слідчі не підтвердили.
За висновками поліції, медчиновники керувалася не корисливими мотивами, а медичними протоколами: пацієнтів в усьому світі прийнято незмінно лікувати препаратами одного діалізного виробника, клінічних досліджень щодо можливості заміни на препарати іншого - немає. Тож, в травні слідчі дійшли висновку, що медики збиралися закупити препарати конкретного виробника, без конкуренції, з метою уникнення негативних наслідків для життя і здоров’я пацієнтів.
Через місяць після закриття провадження ГУ Нацполіції у Вінницькій області, у червні, прокуратура скасувала відповідну постанову, а в жовтні це ж управління поліції ж затвердило обвинувальний акт.
В тему:
- Розкрито грандіозні махінації у медичній галузі Сергія Сьомочко, типового зрадника з СБУ (ВІДЕО)
- Семочка 7 разів збрехав за 15 хвилин ефіру, — журналісти
- Типова СБУ. Сергій Семочко: таємниці керівника економічної контррозвідки Служби
- СБУ не перевіряла інформацію про наявність російського громадянства у Семочка
- В СБУ пообыцяли перевіряти екс-керівника економічної контррозвідки Семочка
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Дощ і мокрий сніг очікуються в Україні в п'ятницю
- 19:02
- Мирослав Гай: Тотальна неспроможність влади
- 18:03
- Віктор Кевлюк: Уроки наступів України 2022–2023 років
- 17:23
- З життя покидьків: делегація Рахункової палати на чолі з подругою Зеленського Піщанською поїхала в Лондон за бюджетні 477 тис. грн на день бухгалтера (ФОТО)
- 17:12
- Верховний суд відмовив упц мп у праві користування Єлецьким монастирем у Чернігові
- 16:01
- Найбільший НПЗ півдня рф втратив половину потужностей через пожежу
- 15:54
- Британія передає Україні 150 стволів артилерії та нову систему ППО
- 15:49
- Цьогоріч Британія надасть Україні $6,6 мільярда підтримки
- 15:46
- Стармер і Зеленський підписали угоду про 100-річне партнерство України й Британії
- 14:49
- Кадровий бедлам: керівником Адміністрації морських портів України став багатий митник із Закарпаття
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.