Байден першим із президентів США визнав геноцид вірмен 1915 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

Джо Байден першим із президентів США визнав різанину і депортацію вірмен в Османській імперії у 1915 році геноцидом.

Ця заява може зіпсувати відносини адміністрації Байдена з Туреччиною, пише ВВС.

"Щороку в цей день ми згадуємо життя всіх тих, хто загинув під час геноциду вірмен в османську епоху, і знову зобов'язуємося не допустити повторення подібних злодіянь", - сказав Байден, виступаючи в суботу 24 квітня, коли Вірменія та вірменська діаспора відзначають День пам'яті жертв геноциду.

"Американський народ шанує усіх вірмен, які загинули внаслідок геноциду, який почався 106 років тому", - наголосив президент США.

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в листі Байдену заявив, що "вірмени в усьому світі з великим ентузіазмом вітали визнання геноциду".

Під час передвиборчої кампанії рік тому в цей же день Байден пообіцяв визнати геноцид. І таким чином виконав сво. обіцянку.

Про свої плани, за інформацією агентства Reuters, американський лідер попередив і президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, з яким він поспілкувався телефоном вперше за три місяці на посаді президента.

Водночас міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина повністю відкидає визнання геноциду вірмен Сполученими Штатами.

Сучасна влада Туреччинм не визнає події 1915 року, коли в Османській імперії загинули до півтора мільйона вірмен, геноцидом і виступає проти того, щоб їх визнавали геноцидом інші країни. 

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу у вівторок сказав, що якщо президент Байден визнає події 1915 року геноцидом, це зашкодить відносинам США і Туреччини - союзників по НАТО.

Згідно з інформацією Міжнародної асоціації дослідників геноциду (IAGS), загиблих було понад мільйон людей. Багато істориків називають цифру в 1,5 млн жертв.

Турецький історик Танер Акчам, професор Університету Кларка в США, опублікував документи, які доводять, що масові вбивства вірмен здійснювалися за наказом влади Османської імперії.

Україна ці події геноцидом офіційно не визнає, втім, у 2005 році таке рішення ухвалив парламент Автономної республіки Крим. У 2015 році низка облрад закликала Верховну Раду визнати геноцид вірмен.
Папа римський Франциск називав різанину вірменів першим геноцидом ХХ століття.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]