Будівництво Дністровської ГАЕС завершіться до 2028 року, Виробництво гідроагрегатів коштуватиме ₴8 мільярдів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Виготовлення гідроагрегатів для Дністровської гідроакумулюючої станції вартуватиме 8 млрд грн і розраховане на 6 років.

Про це на брифінгу сказав директор АТ «Українські енергетичні машини» (Харків) Віктор Суботін.

«Згідно техзавдання, тих документів, які вже підготовані для обговорення у Верховній Раді, йдеться про 8 млрд грн на 6 років. Це контракт на 3 турбіни і 3 генератори. Це дуже великі кошти, які, безумовно, дадуть змогу працювати нашому об’єднаному підприємству (об’єднано в «Укренергомашини» харківські підприємства «Турбоатом» та «Електроважмаш», - ред.) стабільно та успішно», - сказав Суботін.

Він зазначив, що виготовлення п’ятого, шостого, сьомого агрегатів станції створить нові робочі місця на підприємстві.

«Як тільки ми підпишемо контракт на добудову Дністровської ГАЕС, будемо запрошувати людей на підприємство, будуть додаткові робочі місця», - сказав керівник.

Як повідомлялося, будівництво Дністровської ГАЕС є невід’ємною складовою частиною Енергетичної стратегії держави до 2035 року. За проєктом, станція складатиметься із семи гідроагрегатів загальною потужністю 2 268 МВт в генераторному режимі та 2 947 МВт - у насосному. Після введення в експлуатацію усіх семи гідроагрегатів Дністровська ГАЕС стане найбільшою гідроакумулюючою станцією у Європі.

На сьогодні на замовлення Укргідроенерго вже розроблено проєкт будівництва третьої черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегатів №5–7. Проєкт пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок.

За попереднім планом, завершити спорудження всіх гідроагрегатів планується до 2028 року.

Дністровська ГАЕС із потужністю 2268 МВт зможе забезпечити надійну роботу атомних електростанцій, дозволить довести до нормативного рівня якість виробленої електроенергії за частотою, істотно підвищить надійність енергопостачання, зміцнить енергетичну безпеку України та розширить експортні можливості енергосистеми держави.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]